ی. فروردین 22ام, 1400

آزمون وکالت ۹۹ به شرط رعایت ضوابط بهداشتی سخت‌گیرانه برگزار می‌شود

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از برگزاری آزمون وکالت روز جمعه ۲۰ فروردین به شرط رعایت ضوایط بهداشتی سخت‌گیرانه خبر داد.

دکتر محسن فرهادی که در برنامه «تیتر امشب» شبکه خبر حاضر شده بود در پاسخ به پرسش مجری برنامه درباره علت برگزاری آزمون وکالت در شرایط شیوع گسترده کرونا گفت که به دلیل اینکه مقدمات این آزمون انجام شده بود با شرایط خاصی تصمیم به برگزاری آزمون گرفته شده است.

فرهادی با تاکید بر اینکه ما نه مجوز برگزاری داده‌ایم و نه مجوز لغو، بیان داشت: هیچ‌گونه آزمونی در شرایط قرمز و نارنجی مجوز برگزاری ندارد. برخی آزمون‌ها مانند آزمون استخدامی بانک تجارت و… از سوی برگزارکنندگان لغو شد اما درباره آزمون وکالت شرایط برگزاری یک جلسه را پذیرفتند و ابلاغیه مربوط به آن را همین امشب به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ارسال کردیم. بر اساس این ابلاغیه اعلام شد که برخلاف گذشته، هر حوزه‌ای یعنی هر سقفی نباید بیش از پانزده داوطلب داشته باشد در غیر اینصورت آن حوزه را تعطیل می‌کنیم.

وی مسئولیت اجرای این شرایط را بر عهده سازمان سنجش آموزش کشور دانست و افزود: این سازمان تعهد به اجرای شرایط تعیین‌شده داده است. آزمون وکالت بیش از ۸۰ هزار داوطلب دارد و تعداد حوزه‌ها افزایش یافته است. حوزه‌های بزرگی برای آزمون در نظر گرفته شده است مثلا در دانشگاه علم و صنعت هر دانشکده می‌تواند ۱۵ داوطلب را در خود جای بدهد به شرط داشتن ِ مسیرهای ورودی و خروجی مشخص.

این مقام مسئول علت پذیرش برگزاری آزمون وکالت را انجام مقدمات برگزاری آزمون و توزیع کارت و… بیان داشت و گفت که اگر این شرایط رعایت نشود همکاران ما در دانشگاه جلوی برگزاری آزمون را می‌گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code