ی. فروردین 22ام, 1400

آزادی ۴۹۲ زندانی با کمک خیرین و گذشت شاکیان در گلستان

هادی هاشمیان، رئیس کل دادگستری استان گلستان در جلسه امروز هیات امنای ستاد دیه استان گلستان از آزادی ۴۹۲ زندانی با کمک خیرین و گذشت شاکیان در سال گذشته خبر داد و گفت: مجموع بدهی این افراد بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان بود که شاکیان ۶۵ میلیارد تومان آن را به بدهکاران بخشیدند.

رئیس کل دادگستری گلستان ادامه داد: یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از باقی طلب را محکومان، نقدی پرداختند و برای پرداخت ۲۹ میلیارد تومان هم درخواست اعسار دادند که با قبول دادگاه، قسطی می‌پردازند.

وی ادامه داد: ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و بنیاد مستضعفان سال گذشته نیز در مجموع بیش از ۳ میلیارد تومان برای کمک به آزادی این زندانیان کمک کردند.

هاشمیان گفت: مابقی این طلب نیز با کمک‌های خیرین و کمک‌های مردمی در گلریزان‌های مجازی و پرداخت تسهیلات تامین شد.

رئیس کل دادگستری گلستان افزود: خوشبختانه با همکاری دستگاه‌ها و مشارکت گسترده و بی چشمداشت مردم و خیرین سال گذشته اقدامات خوبی برای آزادی زندانیان انجام شد و در چند مورد افراد با مراجعه به دادگستری بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان برای آزادی زندانیان کمک کردند و تنها شرطشان این بود که نامی از آن‌ها برده نشود و در گمنامی بمانند.

وی گفت: هم اکنون ۱۵۹ محکوم نیازمند در زندان‌های استان گلستان هستند و امیدواریم به زودی با همراهی و کمک مردم استان گلستان و خیرین این افراد نیز آزاد شوند.

هاشمیان با بیان این که گلستان از استان‌های پیشرو در کمک به آزادی زندانیان است، گفت: علیرغم وقوع سیلاب و شرایط کرونا در سال‌های اخیر اقبال مردم استان گلستان به سمت کمک به آزادی زندانیان افزایش یافته است.

رئیس کل دادگستری استان گلستان خاطرنشان کرد: کمک به آزادی زندانیان در واقع کمک به خانواده‌های آنان است که این روز‌ها شرایط سختی را سپری می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code