پ. بهمن 7ام, 1400

شهروندان حقوق عامه در معرض تضییع را از طریق سامانه سجام اطلاع دهند

حجت‌الاسلام والمسلمین قدرتی گفت: همه همکاران مرتبط با مجموعه قضا باید به کرامت انسانی توجه ویژه داشته باشند.
رییس کل دادگستری استان قزوین ادامه داد: یکی از آفات امر قضا آمیخته کردن قضاوت با هوا‌های نفسانی است و قضات باید به پرهیز از این مسئله توجه ویژه داشته باشند.
وی افزود: مراجعه قاضی به کارشناس و مشاوره با افراد متخصص، آگاه و صاحب تجربه نه تنها خلاف استقلال قضایی نیست بلکه در صدور رای متقن تاثیر بسزایی دارد.
حجت الاسلام والمسلمین قدرتی گفت: آمار‌های موجود نشان می‌دهد که زمان رسیدگی به پرونده‌ها در دادگاه‌ها کاهش یافته، اما باز هم باید در این رابطه گام‌های جدی‌تر برداشته شود.
وی ضمن تاکید بر اهمیت صیانت از حقوق عامه اظهار داشت: در راستای صیانت از حقوق عامه در استان اگر شهروندان از حقوق عامه در حال تضییع مطلع هستند، می‌توانند آن را به صورت مستند از طریق سامانه سجام ارسال کنند تا موضوع به دادسرا ارجاع و دادستان جهت صیانت از آن اقدام کند و به این ترتیب احیای حقوق عامه را سرعت ببخشند.
مقام ارشد قضایی استان قزوین در بخش دیگری از سخنانش بر لزوم توجه به ساز و کار مصالحه و انجام صلح و سازش نیز تأکید کرد و گفت: آن دسته از دعاوی مالی و خانوادگی که در شورای حل اختلاف و دادگاه‌ها با مصالحه قابل حل و فصل هستند باید از همین طریق به نتیجه برسند.
وی ضمن تاکید بر لزوم سلامت همکاران دستگاه قضا گفت: سلامت قوه قضاییه تضمین کننده سلامت تصمیمات و آراء و احکام قضایی است همچنین اعتماد عمومی بزرگترین سرمایه دستگاه قضایی است که نباید مخدوش شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دسته‌ها