ی. بهمن 3ام, 1400

تثبیت مالکیت یک میلیون هکتار از اراضی طی ۱۰ ماهه سال جاری در استان آذربایجان شرقی

به نقل از خبرگزاری میزان موسی خلیل الهی در چهارمین نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم استان آذربایجان شرقی در خصوص سند تحول قضایی اظهار داشت: سند تحول قضایی، سندی راهبردی بوده که برنامه‌های متعددی از طریق آن قابل اجرا است.

وی افزود: ماموریت‌هایی که بر اساس این سند مطرح شده موضوع رسیدگی به تظلمات و تعدیات و شکایات و حل فصل دعاوی و احقاق حقوق عامه و گسترش عدل و آزادی‌های مشروع و نظارت بر اجرای صحیح قوانین است که بر اساس آن وظایف متعددی برای مسوولان قضایی مشخص شده است.

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: سند تحول قضایی سندی راهبردی و نیاز روز کشور بوده و می‌تواند در مسائل مختلف نقش خود را ایفا کند.

وی ادامه داد: یکی از برنامه‌های مطرح شده در سند تحول قضایی موضوع احقاق حقوق عامه بوده و اجرای قانون جامع حدنگار یکی از مصادیق احقاق حقوق عامه بوده، اگر قانون جامع حدنگار را به طور کامل اجرا شود بخش عمده‌ای از دعاوی از بین خواهد رفت.

خلیل الهی با بیان اینکه در این استان اقدامات بسیار خوبی در رابطه با قانون جامع حدنگار شروع شده، اظهار کرد: از بدو تصویب قانون جامع حدنگار تا پایان سال گذشته ۴۰۰ هکتار تثبیت مالکیت انجام شده بود و در طی ۱۰ ماهه سال جاری با تلاش‌های انجام شده یک میلیون هکتار تثبیت حقوق مالکیت انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دسته‌ها