ی. بهمن 3ام, 1400

تاکید رییس کل دادگستری مازندران در خنثی کردن عملیات روانی فضای مجازی برای برگزاری انتخابات سالم

به نقل از خبرگزاری میزان در راستای ابلاغ بخشنامه پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی صادره از آیت الله رئیسی ریاست قوه قضائیه، ستاد استانی با حضور کلیه اعضا به ریاست رئیس کل دادگستری استان مازندران تشکیل جلسه داد و همچنین مقرر شد ستاد‌های شهرستانی پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی آغاز به کار کند.

رئیس کل دادگستری استان مازندران دراین جلسه گفت: با توجه به همزمانی برگزاری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، ششمین دوره شورا‌های اسلامی شهر و روستا و میان دوره‌ای مجلس خبرگان دراستان و ابلاغ بخشنامه پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی اولین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی استان جهت هماهنگی و تبیین برنامه‌ها در دادگستری استان مازندران تشکیل شده است.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری ادامه داد: مطابق این بخشنامه باید هر چه سریع‌تر ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی در شهرستان‌های استان مازندران نیز تشکیل شود همچنین بر اساس این بخشنامه شعبی از دادگاه‌ها و دادسرا‌ها به منظور رسیدگی خارج از نوبت به جرایم انتخاباتی اختصاص داده شود و در استان مازندران نیز شعب ویژه با انتخاب قضات مجرب وآشنا به قوانین انتخابات به زودی تشکیل می‌شود.

عالی‌ترین مقام قضایی استان مازندران تصریح کرد: امیدواریم با استفاده ازتجربیات سال‌های گذشته، سه انتخابات پیش رو به بهترین شکل و در کمال سلامت و قانونمندی با حضور حداکثری مردم موقعیت شناس و ولایتمدار استان مازندران انجام شود.

وی حضور مسئولانه اعضای ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی استان مازندران را در پیشگیری و رسیدگی به جرائم احتمالی انتخاباتی مهم توصیف کرد و افزود: رعایت کامل اصل بی طرفی توسط اعضا، اجرای دقیق دستورالعمل ابلاغ شده و ورود مستمر و جدی دستگاه‌های متولی در جهت جذب مشارکت حداکثری مردم، برگزاری انتخابات سالم، بی اثرکردن خط دهی جریان‌های معاند و خنثی کردن عملیات روانی فضای مجازی بسیار موثر و ضروری است.

رئیس کل دادگستری مازندران تبیین دقیق وروشن شرح وظایف اعضای ستاد و رصد فضای مجازی را در پیشگیری از وقوع بسیاری ازجرائم انتخاباتی مورد تاکید قرارداد.

وی افزود: صرف گزارش برای دادستان و قاضی شعبه کافی و قانع کننده نیست بلکه گزارش‌های تخلف افراد باید مستند و مستدل باشد تا با رسیدگی بهنگام، ارزش بازدارندگی آن نیز حفظ شود.

رئیس کل دادگستری استان مازندران گفت:با توجه به همزمانی سه انتخابات و وجود بیماری منحوس کرونا جهت پیشگیری ازازدحام وبی نظمی درشعبات باید تدابیر خاص ولازمی اندیشیده ودرانتخاب مکان برای شعب، موقعیت فرهنگی ومکانی مناطق درنظر گرفته شود تا ازمسائل وحواشی احتمالی پیشگیری گردد.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری در پایان بر تشکیل دبیرخانه فعال، پیگیر، آگاه و آشنا به امر انتخابات و بهره‌مند ازافراد با سابقه و دانش کافی تاکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دسته‌ها