س. تیر 7ام, 1401

هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی استان ایلام به بیت المال اعاده شد

رئیس کل دادگستری استان ایلام با اشاره به سیاست‌های دستگاه قضایی در صیانت از اراضی ملی و حفاظت از منابع طبیعی، بر برخورد قاطع دادگستری استان با هرگونه تخلف و دست اندازی به بیت المال تاکید کرد.

وی صیانت از اراضی ملی و حفاظت از منابع طبیعی را از ماموریت‌های مهم سند تحول قضایی در زمینه احیای حقوق عامه و گسترش عدالت خواند و افزود: مطابق فرمایشات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) مبنی بر مقابله با تصرف اراضی ملی و انفال و حفاظت از بیت المال، برخورد با متصرفین اراضی ملی و منابع طبیعی را به عنوان یک اولویت در دستور کار قرار داده ایم.

دهقانی خاطرنشان کرد: با توجه به ابلاغ “دستورالعمل اجرایی شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی و منابع طبیعی کشور” از سوی ریاست قوه قضائیه در شهریور‌ماه امسال و در راستای حفاظت از اراضی ملی و دولتی و منابع طبیعی کشور و حفظ کاربری اراضی کشاورزی و حمایت از حقوق عمومی و پیشگیری از تخریب و تصرف اراضی و منابع طبیعی، شعب ویژه‌ای در دادگاه‌های بدوی و تجدیدنظر استان مشخص شده است.

رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی و منابع طبیعی استان با تاکید بر لزوم هوشیاری بیش‌تر دستگاه‌های ذیربط در حفظ اراضی ملی و منابع طبیعی، تصریح کرد: انتظار داریم کلیه دستگاه‌های مسئول در راستای تکالیف قانونی خود نظارت هایشان را تشدید کنند تا از هرگونه تصرف در این اراضی جلوگیری به عمل آید.

وی همچنین خواستار حساس شدن عموم مردم نسبت به حفظ و نگهداری اراضی و منابع طبیعی استان شد و گفت: آحاد مردم باید خود را در حفاظت از بیت المال مسئول دانسته و در صورت مشاهده تخلف مراتب را به مراجع قانونی گزارش نمایند.

رئیس کل دادگستری استان ایلام با تأکید بر برخورد قاطع قضایی با متصرفان اراضی ملی یادآور شد: پرونده‌های مربوط به دست اندازی به اراضی ملی و دولتی در مراجع قضایی استان به صورت ویژه مورد رسیدگی قرار گرفته و متخلفان برابر قانون و مقررات تحت تعقیب قرار می‌گیرند و با قلع و قمع ساخت و ساز‌های غیرمجاز، اراضی ملی که متعلق به عموم است به بیت المال اعاده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دسته‌ها