ی. تیر 12ام, 1401

زمینه آزادی ۲۰ مددجوی جرایم غیرعمد از زندان‌های استان کرمان فراهم شد

سید حجت الله موسوی قوام، مدیرعامل ستاد دیه استان کرمان با اشاره به اجرای چهارمین مرحله نهضت آزادسازی زندانیان مالی و جرایم غیرعمد در مکتب حاج قاسم سلیمانی، خاطرنشان کرد: این طرح در هفته بسیج، سالروز ولادت حضرت زهرا (س) و ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار شده و چهارمین مرحله آن به مناسبت سالروز ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر برگزار می‌شود.

مدیرعامل ستاد دیه استان کرمان با اشاره به آزادی ۲۰ نفر از مددجویان جرایم غیرعمد به مناسبت ولادت حضرت علی (ع) خاطرنشان کرد: مجموع بدهی این مددجویان ۱۵ میلیارد و ۴۶۳ میلیون تومان بوده که ۱۴ میلیارد تومان جلب رضایت شکات انجام شده است و تعدادی از مددجویان نیز توان پرداخت بخشی از بدهی خود به مبلغ ۴۲۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را داشته اند.

وی افزود: به منظور آزادی ۲۰ نفر از مددجویان جرایم غیرعمد زندان‌های استان کرمان ۳۸۵ میلیون تومان تسهیلات درنظر گرفته شده است و ۵۸۱ میلیون و ۸۰۰ میلیون تومان نیز از سوی ستاد دیه استان کرمان پرداخت شده است.

موسوی قوام با اشاره به اینکه ۳۰۰ میلیون تومان از سوی مداحان و ذاکران استان کرمان به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و مالی اختصاص یافته است، گفت: در ستاد دیه استان کرمان و با همکاری ارگان ها، خیران و نهاد‌های دولتی و غیردولتی از ابتدای سال جاری تاکنون در زمینه آزادی ۳۱۴ مددجو با پرداخت ۱۴ میلیارد تومان را فراهم کرده است.

وی اظهار کرد: از مجموع مددجویان جرایم غیرعمد آزاد شده در استان کرمان ۲۸۸ نفر از محل کمک‌های خیران با پرداخت ۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان آزاد شده اند و استان کرمان در این زمینه مقام نخست را در سطح کشور دارد.

مدیرعامل ستاد دیه استان کرمان اظهار کرد: در حال حاضر ۱۸۷ مددجوی جرایم غیرعمد و مالی در زندان‌های استان کرمان حضور دارند که تلاش می‌شود با همت اعضای هیات مدیره و مشارکت خیران بتوانیم زمینه آزادی این افراد را در قالب پنجمین مرحله نهضت آزادسازی زندانیان مالی و جرایم غیرعمد در مکتب حاج قاسم سلیمانی فراهم کنیم.

موسوی قوام در پایان یادآور شد: جشن‌های گلریزان در ۲۳ شهرستان استان کرمان بر اساس برنامه زمان بندی تعیین شده در ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها