ی. تیر 12ام, 1401

افزایش ۱۴ درصدی سازش طلاق در استان زنجان

حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در جلسه ستاد کنترل آسیب‌های اجتماعی که بصورت برخط با زنگانه مشاور معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه در حوزه کنترل آسیب‌های اجتماعی برگزار شد گفت:هدف از تشکیل ستاد در راستای هم افزایی و هم پوشانی دستگاه‌های متولی در حوزه کنترل آسیب‌های اجتماعی است و اقدامات انجام شده در این بخش کافی نیست، بایستی برنامه ریزی متناسب با آسیب‌های اجتماعی استان تدوین و اجرا شود.
وی با بیان اینکه آسیب‌های اجتماعی و اولویت‌ها در مراکز استان‌ها متفاوت است افزود: استان زنجان در برخی از حوزه‌ها نسبت به سایر استان‌ها شرایط بحرانی ندارد مثلا در حوزه طلاق استان رتبه ۲۶ کشوری را دارد، بنابر این برای سال ۱۴۰۰ با نظر خواهی اعضای ستاد آسیب‌ها و اولویت‌ها احصا شود.
رئیس کل دادگستری استان زنجان با اشاره به اینکه مشخصه مهم جلسات ستاد کنترل آسیب‌های اجتماعی خروجی موثر و اجرای مصوبات و برنامه هاست تأکید کرد: تلاش برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و جلو گیری از رشد آن مورد اهتمام ستاد قرا بگیرد .
صادقی نیارکی اظهار داشت: ایمن سازی جوانان در برابر تهدیدات بخصوص تهدیدات فضای مجازی را امری ضروری است و امروزه کنترل جوانان با توجه به دسترسی آسان به فضای مجازی و تهدیداتی که از خارج کشور هدایت می‌شود مورد توجه قرار گیرد، در غیر این صورت آثار مخرب و منفی برروی جوانان خواهد گذاشت.
در این جلسه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان زنجان گفت: برای سال ۱۴۰۰ پانزده برنامه فوق العاده در حوزه پیشگیری از مرکز ابلاغ شده که با برنامه ریزی‌های صورت گرفته در بازده زمانی مشخص اجرا خواهند شد.
محد تقی فتحی با بیان اینکه با پیگیری معاونت اجتماعی دادگستری استان و تلاش و همکاری اداره بهزیستی استان در سامانه تصمیم حوزه طلاق در ۱۱ ماهه سال ۱۴ درصد سازش داشتیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها