د. تیر 6ام, 1401

آزادی ۵۹ زندانی به همت ستاد اجرایی حضرت امام خمینی (ره) در کرمانشاه

توسلی زاده رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه از آزادی ۵۹ زندانی به همت ستاد اجرایی حضرت امام خمینی (ره) در این استان خبر داد.   رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری و رئیس  قوه قضائیه که این تعداد زندانی را برازنده نظام اسلامی نمی‌دانند تاکید کرد: در سند تحول قضائی یک فرایند جدید و بر اساس مشی انسانی و اسلامی پایه ریزی شده است و در آن کاهش جمعیت کیفری به خوبی دیده شده است.   توسلی زاده در ادامه با اشاره به هزینه‌های ناشی از زندانی کردن افراد اعم از مادی و معنوی و عاطفی که برای فرد زندانی و جامعه ایجاد می‌شود یادآور شد: به تاسی از بیانات مقام معظم رهبری و موضوعات مطرح شده از سوی رئیس  قوه قضائیه بر آنیم تا جایی که ممکن است از زندانی کردن افراد جلوگیری کنیم و زندان را محلی برای مجرمین خطرناک قرار دهیم چرا که امنیت اجتماعی از اولویت‌های کاری ما است.
رئیس کل دادگستری کرمانشاه با اشاره به برنامه‌های دادگستری برای کاهش جمعیت کیفری یادآور شد: پیشگیری از وقوع جرم، به سازش کشاندن دعاوی کم اهمیت و مصالحه در اختلافات خانوادگی از مهمترین برنامه‌هایی است که به جدیت پیگیری می‌کنیم تا از جمعیت کیفری استان بکاهیم.
با حضور نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، رئیس کل دادگستری استان، مسئول ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، مدیر کل اداره زندان‌های کرمانشاه و جمعی از مسئولین، ۵۹ نفر از زندانیان با همت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) آزاد و به آغوش خانواده‌های خود بازگشتند.
آیت الله علماء با تقدیر از این کار شایسته تاکید کرد: صرف آزاد کردن زندانیان کافی نیست و باید برای بعد از زندان آن‌ها نیز فکر کرد و با پیگیری مسئولین و استفاده از منابع طبیعی که در استان وجود دارد، راه‌های اشتغال این افراد را فراهم کرد که دوباره گذر این‌ها به زندان نیفتد.
نماینده ولی فقیه در استان خاطر نشان ساخت: اعتبار یک زندانی در اجتماع کم می‌شود و بسیاری از فرصت‌ها را از دست می‌دهد؛ بنابراین نیاز به برگزاری جلسات ماهیانه هست که آسیب‌ها شناسایی شود و راه‌های برون رفت از آن‌ها را بررسی و پیشنهاد داد.
امام جمعه کرمانشاه یادآور شد: البته همانگونه بخشش و جودی که شیوه و خصلت ائمه است، در حق زندانیانی که سهوی و یا بر اساس نادانی مرتکب خطا می‌شوند رعایت می‌شود باید در مورد کسانی که عالمانه مرتکب جرم می‌شوند مجازات اجرا شود و میان این دو فرق قائل شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به میلاد جوادالائمه، جود و سخا را از خصوصیات بارز این امام دانست که در ایشان بروز و ظهور یافته است همچنان که در هر کدام از ائمه (ع) از این خصوصیات منحصر وجود دارد.
امام جمعه کرمانشاه در ادامه با اشاره به خمیر مایه وجودی انسان که هم فجور است و هم تقوا تصریح کرد: انسان بر این اساس همواره بر سر دو راهی است و دست به انتخاب می‌زند و همین قدرت انتخاب تقدم انسان بر ملائکه است. بنابراین باید تلاش کند راه تقوا را در پیش گیرد.   در ادامه این مراسم تعداد ۵۹ نفر از زندانیان استان کرمانشاه با دریافت شاخ گل از زندان آزاد شدند و به آغوش جامعه و خانوده خویش بازگشتند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دسته‌ها