س. تیر 7ام, 1401

تثبیت بالغ بر ۳ میلیون هکتار از اراضی ملی فارس

سید مهدی هاشمی از تثبیت بالغ بر ۳ میلیون هکتار از اراضی ملی در  استان فارس خبر داد و گفت: با عنایت به سیاست‌های مصوب سازمانی در خصوص اجرای بهینه قانون جامع حد نگار و ضرورت تثبیت و مستند سازی مالکیت‌های املاک و اراضی، سرعت بخشی به این فرایند مهم‌ترین اولویت ادارات ثبت اسناد و املاک است.
وی افزود: در ادامه تحولات صورت پذیرفته سازمانی، تحقق سند تحول قضایی و به منظور تسریع در تهیه نقشه‌های حد نگاری با هدف تثبیت املاک و اراضی، طی جلسات متعدد با شرکت‌های مهندسین مشاور طرف قرارداد خواهان حرکت بی وقفه این شرکت‌ها در اجرای بهینه تعهدات و ارائه نقشه‌های مربوطه در موعد مقرر به ادارات ثبت هستیم.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان فارس بیان داشت: به جهت حساسیت موضوع و اولویت‌های سازمانی موجود به رؤسای ادارات تابعه ثبتی استان اعلام شده زمینه همکاری‌های لازم در جهت ارائه نقشه‌های موجود و مشاوره کارشناسان خبره ثبتی و نقشه برداری با کارشناسان این شرکت‌ها را فراهم سازند.

 وی عنوان داشت: با توجه به سیاستگذاری موجود در برنامه‌های پنجم و ششم توسعه و قوانین موضوعه، ادارات ثبت به عنوان متولی صدور اسناد مالکیت املاک و اراضی در صورت همراهی دیگر ادارات مرتبط نقش حائز اهمیتی در این زمینه دارند و بر همین اساس مصمم هستیم با هدف دفاع از مالکیت‌های ملی و منابع طبیعی زمینه تسریع و تسهیل صدور اسناد مالکیت اراضی ملی را فراهم کنیم.

هاشمی ادامه داد: سیاست‌های تحول گرایانه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و نگاه ویژه این سازمان به مبحث تثبیت مالکیت اراضی ملی و منابع طبیعی مؤیدی بر تثبیت بالغ بر سه میلیون و ۱۰۰ هزار هکتار از این اراضی در سطح استان فارس طی ۸ ماهه امسال است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس افزود: در همین راستا از ابتدای سال جاری تاکنون شاهد پاسخگویی ادارات تابعه ثبتی سراسر استان به ۱۴۷ هزار و ۲۸۰ استعلام واصله از دفاتر اسناد رسمی و وصول بالغ بر ۱۲۹ هزار خلاصه معامله را شاهد می‌باشیم و بیش از ۹۸ درصد از استعلامات واصله توسط ادارات ثبت اسناد و املاک استان در کمتر از ۴۸ ساعت رسیدگی و پاسخ داده می‌شوند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دسته‌ها