ی. تیر 12ام, 1401

بازدید سرزده رئیس کل دادگستری استان ایلام از حوزه قضایی شهرستان هلیلان

علی دهقانی رئیس کل دادگستری استان ایلام و هیئت همراه به صورت سرزده و از پیش اعلام نشده از حوزه قضایی شهرستان هلیلان بازدید و ضمن دیدار با قضات و کارمندان این حوزه قضایی و بررسی آخرین وضعیت دادگاه عمومی و انقلاب هلیلان، از نزدیک و به صورت چهره به چهره با مردم و مراجعین به دادگاه این شهرستان گفتگو کرد و دستورات لازم را جهت رسیدگی به درخواست‌های آنان صادر کرد.

رئیس کل دادگستری استان ایلام در حاشیه این بازدید ضمن تقدیر از تلاش‌ها و زحمات قضات و کارمندان حوزه قضایی هلیلان، خدمت رسانی به مردم در دستگاه قضایی بویژه خدمت در مناطق محروم را بزرگ و ارزشمند توصیف کرد و اذعان داشت: بازدید‌های مستمر مسئولین قضایی استان از حوزه‌های قضایی به منظور توجه ویژه به این حوزه ها، دیدار مستقیم و بدون واسطه با مردم، بررسی و احصاء کاستی‌ها و نیازمندی‌ها و برنامه ریزی برای رفع موانع خدمت رسانی به مردم عزیز این مناطق است.

دهقانی با اشاره به توجه ویژه سند تحول قضایی به مقوله گسترش عدالت و فراهم نمودن دسترسی آحاد مردم در اقصی نقاط کشور به عدالت آسان، بر اهتمام مضاعف کارکنان حوزه‌های قضایی استان به رفع مشکلات مراجعین و پاسخ گویی مطلوب و مناسب به مردم تاکید کرد.

عالی‌ترین مقام قضایی استان ایلام، با اشاره به سیاست‌های ابلاغی قوه قضائیه در خصوص ثبت الکترونیک پرونده‌ها و ابلاغ الکترونیک اوراق قضایی، خواستار برنامه‌ریزی، تلاش مضاعف و کار جهادی به منظور تسریع در روند تحقیقات، دقت در رسیدگی به پرونده‌ها و سرعت در اجرای احکام شد و لزوم توجه ویژه به صیانت از حقوق شهروندی در جریان دادرسی‌ها را خاطرنشان نمود.

وی در ادامه بر لزوم رعایت نظم و انضباط کاری، کاهش موجودی و رفع نقص پرونده ها، ساماندهی بایگانی و اهمیت بازبینی مجدد پرونده‌های اجرای احکام تاکید کرد.

رئیس کل دادگستری استان ایلام همچنین با اشاره به روحیه سازش پذیری و گذشت در بین مردم استان ایلام، خاطرنشان کرد: باید تلاش شود تا اختلافات و خصومت‌ها با محوریت شورای حل اختلاف و با بهره مندی از ظرفیت بزرگان، مصلحان، ریش سفیدان و متنفذین این شهرستان به صلح و سازش ختم شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها