ی. تیر 5ام, 1401

اولین نشست ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی ۱۴۰۰ در دادگستری بوشهر برگزار شد

علی جمادی رئیس کل دادگستری و رئیس ستاد پیشگیری از تخلفات و جرایم انتخاباتی استان بوشهر در نشست ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی اظهار داشت: جلسات ستاد استانی جهت رصد برنامه‌های و فعالیت‌های انتخاباتی و بررسی جرایم و تخلفات احتمالی باید بصورت مستمر و حداقل هر هفته یکبار و چنانچه نیاز دیده شود جلسات فوق العاده برگزار گردد و همچنین بر برگزاری جلسات منظم در سایر حوزه‌های قضایی استان تأکید ویژه کرد.

جمادی از انتخاب شعب ویژه رسیدگی به تخلفات و جرایم انتخاباتی خبر داد و افزود: در انتخاب این شعب، تجربه، دانش و تخصص قضات ملاک قرار گرفته و سعی شده است برای این منظور بهترین‌ها گزینش شوند.

وی افزود: گزارش تخلفات و جرایم با هدف رسیدگی فوری باید بصورت روزانه و با کمترین فوت وقت در اختیار ستاد استانی و شعب ویژه قرار داده شود و همچنین این گزارشات به ستاد مرکزی نیز منعکس گردد.

جمادی در این نشست ضمن تشکر از همکاری خوب مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان بوشهر به نقش مهم رسانه ملی اشاره نمود و گفت: صدا و سیما با ارائه آموزش و تببین تخلفات انتخاباتی و برنامه‌های ویژه جهت اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم نقش تاثیر گذاری در پیشگیری از جرائم انتخاباتی دارد.

رئیس کل دادگستری اظهار امیدواری کرد: انتخابات ۱۴۰۰ با مشارکت و حضور حداکثری برگزار شده تا از این طریق پیام خود را به گوش جهانیان برسانیم.

در ابتدای این جلسه الماس گشتاسبی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و دبیر ستاد پیشگیری و رسیدگی به تخلفات و جرایم انتخاباتی استان بوشهر به اهمیت مسئله انتخابات اشاره کرده و آن را نشانه و سند مردم سالاری اسلامی و آزادگی مردم ایران دانست.

وی اظهار امیدواری کرد با اتخاذ تدابیر مناسب شاهد حضور گسترده آحاد جامعه در این آزمون بزرگ باشیم.

گشتاسبی در ادامه گفت: انسجام و هماهنگی بین دستگاه‌های عضو ستاد در انتخابات مجلس مثال زدنی بود و باعث شد انتخابات مذکور با سلامت کامل و بدون هیچ گونه مشکل امنیتی برگزار گردد.

وی افزود: وظایف متعددی برای ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی مقرر شده است که اهم آن عبارتند از:پایش و رصد مداوم اقدامات انتخاباتی و اتخاذ تدابیر پیشگیرانه، ایجاد هماهنگی بین دستگاهی، هماهنگی و تعامل مداوم با هیأت‌های اجرایی و نظارت بر انتخابات، انعکاس آنی جرایم و تخلفات به ستاد استانی و مرکزی، توجیه و ارشاد تشکل ها، احزاب و ستاد‌های تبلیغاتی، اطلاع رسانی و تشریح مفاد قانون و جرایم و مجازات‌های قانونی از طریق رسانه‌های جمعی با هدف ارتقاء آگاهی‌های عمومی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دسته‌ها