ش. تیر 4ام, 1401

گفت‌وگو| آزادی ۶۴ زندانی با همت شعب ویژه زندان شورای حل اختلاف اصفهان در دی ماه

سید محمد موسویان معاون قضایی رئیس کل و رئیس شورا‌های حل اختلاف استان اصفهان بیان داشت: در حال حاضر تعداد ۱۴ شعبه از شعب شورا‌های حل اختلاف ویژه زندان به پرونده‌های زندانیان در زندان‌های استان اصفهان رسیدگی می‌کنند که با تلاش اعضا و همکاران مستقر در شعب ویژه زندان در دی ماه سال جاری تعداد ۶۴ زندانی به آغوش خانواده بازگشتند.

رئیس شورا‌های حل اختلاف استان اصفهان افزود: شورا‌های حل اختلاف استان اصفهان با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها نقش بسزایی دارد و شورا‌های حل اختلاف می‌توانند در فرایند قضا زدایی اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

وی در ادامه با تشریح آمار و عملکرد این شعب در دی ماه سال جاری گفت: طی یک ماه، تعداد ۳۸۰ پرونده به شعب شورای حل اختلاف ویژه زندان ارجاع شده که با جدیت اعضای این شعب بالغ بر ۳۶۲ فقره مختومه شده و تعداد ۲۷۱ مورد آن منجر به صلح و سازش شده است.

موسویان اظهار امیدواری کرد: با تقویت شعب شورای حل اختلاف ویژه زندانیان و استفاده صحیح از ظرفیت این شعب و جلب همکاری مسئولین ستاد دیه و خیران در هر شهر و منطقه زمینه آزادی بسیای از محکومین را فراهم آورد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دسته‌ها