ی. تیر 12ام, 1401

آزادی ۷۲ زندانی از زندان‌های استان اصفهان

به نقل ازخبرگزاری میزان محمود ضیایی فرد در آیین آزادی زندانیان که در گلستان شهدا برگزار شد، گفت: تعدادی از زندانیان این استان توسط خیران در ابتدای ماه جاری آزاد شدند.

مدیرکل زندان‌های استان اصفهان اظهار داشت: قصد داشتیم ۴۲ زندانی را به نیت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب آزاد کنیم، اما با فراخوانی که در خیریه مربوط به آزادی زندانیان داده شد و استقبال خوب خیرین ۷۲ زندانی آزاد شدند.

وی با اشاره به اینکه ۱۲۸ نفر این زندانیان مشمول عفو رهبر معظم انقلاب شدند، افزود: میزان بدهی این تعداد زندانی در مجموع  پنج میلیارد و ۵۰۰ تومان بود که سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان آن را خود شکات از حق مسلم گذشتند و بقیه توسط ستاد دیه و خیران تامین شد و به آغوش خانواده برگشتند.

۹۵۳ زندانی غیر عمد و مالی در اصفهان داریم
مدیرکل زندان‌های استان اصفهان تصریح کرد: در مجموع ۹۵۳ زندانی غیر عمد و مالی در استان داریم که بیشترین مبلغ مربوط به مهریه و ۶۰ درصد بدهی‌ها زیر ۵۰ میلیون تومان و بقیه بدهی‌های کلان و تا ۸۰۰ میلیارد تومان است که در مجموع خیران باید کمک کنند.

وی در خصوص اینکه گفته می‌شود، مهریه مبلغ بالا زندانی ندارد، گفت: مهریه قانون ۱۱۰ سکه حقوقی می‌شود مگه اینکه اعسار آن ثابت شود.

محمدرضا حبیبی رییس کل دادگستری استان اصفهان در حاشیه این آیین با قدردانی از خیرانی که در کمتر از یک ماه برای دومین بار زمینه آزادی این تعداد زندانی را فراهم کردند، گفت: جای بسیاری از زندانیان در زندان نیست، اما در بین زندانیان آزاد شده  امروز ما افراد آبرومند و فعال اقتصادی داریم که به دلیل مشکلات اقتصادی و نوسانات بازار دچار مشکل شدند که درصد هستیم زمینه آزادی این افراد را فراهم کنیم.   در  این آیین شماری از مسوولان و خیران و خانواده‌های زندانیان حضور داشتند در پایان ضمن ادای احترام قبور شهدا را گلباران کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها