پ. تیر 9ام, 1401

چهار کارگاه تولیدی در زندان ابهر استان زنجان در راستای اشتغالزایی مددجویان به بهره‌برداری رسید

به نقل ازخبرگزاری میزان حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در آیین افتتاح ۴ کارگاه تولیدی در زندان شهرستان ابهر که با حضور استاندار زنجان، امام جمعه و فرماندار ابهر برگزار شد با تبریک فرا رسیدن یوم الله ۲۲ بهمن ماه سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت: امروز مقوله تولید و اشتغال در کشور بسیار مهم است و اگر این تولید و اشتغال در زندان نیز باشد اقدامی ارزشمند است و این هم از دست آورد‌های انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه ساختمان سابق زندان ابهر قابل مقایسه با زندان فعلی که سال ۹۸ به بهره برداری رسید نیست چرا که امروز با توسعه فضای این زندان و ایجاد کارگاه‌های تولیدی زمینه اشتغال ۱۱۰ مدد جو فراهم شده است.

رئیس شورای قضایی استان زنجان با اشاره به اینکه راه اندازی ۴ واحد تولیدی شامل (تولید کفش بچه گانه، مونتاژ لوازم یدکی خودرو، تولید لنت خودرو، انواع آنتن) در زندان ابهر، که منجر به اشتغال مدد جویان شده و کمک به خانواده‌های زندانیان که در معرض انواع آسیب‌های قرار دارند امر مبارک و ارزشمندی است.

عالیترین مقام قضایی استان زنجان اظهار داشت: سه مقوله اصلاح تربیت، حرفه آموزی و توجه به فعالیت‌های فرهنگی در زندان‌های استان با قوت انجام می‌شود و برابر گزارش رئیس زندان ابهر یک سوم زندانیان ابهر حافظ قرآن هستند و این بسیار ارزشمند است.

مدیر کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان در این مراسم گفت: این گارگاه تولیدی ظرف ۶ ماه با اعتباری بالغ بر هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان و ایجاد اشتغال برای ۸۰ مدد جو با حمایت بخش خصوصی به بهره‌برداری رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دسته‌ها