چ. بهمن 12ام, 1401

بازدید رئیس دادگستری استان سمنان از خانواده زندانی

به نقل از خبرگزاری میزان محمدجعفر عبدالهی، رئیس کل دادگستری استان سمنان همراه امید کهربایی مدیرکل زندان‌های استان سمنان و معاون سلامت و اصلاح و تربیت زندان‌های استان سمنان با حضور در منزل خانواده یکی از زندانیان به صورت چهره به چهره با همسر و فرزندان وی دیدار کرد.

رئیس کل دادگستری استان سمنان در این بازدید با بیان اینکه هدف از این بازدید اطلاع یافتن از وضعیت خانواده زندانیان و غافل نماندن از وضعیت آنان است، گفت: در حد توانمان کمک‌های لازم را از طریق این بازدید‌ها و همچنین انجمن حمایت زندانیان برای خانواده زندانیان انجام می‌دهیم.

وی اظهار کرد: نگهداری مددجویان در زندان عملی خیر است؛ چرا که آن‌ها برای بازگشت شرافتمندانه به خانواده و جامعه آماده می‌شوند. مددجویان تا هنگامی که در زندان حضور دارند، مراقبت‌های لازم از آن‌ها در زندان که با تلاش مسئولان زندان‌ها، محیطی سالم و مناسب برای اصلاح است، به عمل می‌آید، اما فرد پس از آزادی، به مراقبت و حمایت اعضای خانواده‌اش برای سالم ماندن نیاز دارد.  

امید کهربایی در این بازدید با اشاره به اشتغال به کار همسر این مددجو در کارگاه اشتغال همسران زندانیان گفت: این کارگاه توسط انجمن حمایت زندانیان تاسیس شده و در حال حاضر ۲۰ نفر از همسران و مادران زندانیان در آن مشغول به کار هستند و برای کمک به معیشت خانواده کسب درآمد می‌کنند.

در این بازدید یک دستگاه تبلت جهت استفاده فرزندان مددجو، یک کارت هدیه و یک سبد معیشتی به خانواده زندانی اهدا شد.

در جریان این بازدید از طریق تماس مسئولان اداره کل زندان‌های استان سمنان با شهردار سمنان، هماهنگی لازم برای ترمیم و ایزوگام فوری بام منزل این خانواده صورت گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها