س. تیر 7ام, 1401

در راستای اجری مصوبات سفر رئیس قوه قضائیه به استان فارس؛ کلنگ احداث ساختمان دادگستری شهر صدرا به زمین زده شد

در حاشیه آیین کلنگ زنی مجتمع قضایی شهر صدرا و آغاز احداث عملیات اجرایی ساختمان بایگانی راکد پرونده‌های قضایی، رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: این دو پروژه مهم در راستای اجرای مصوبات سفر خردادماه سال جاری ریاست قوه قضائیه به استان فارس است.

حجت الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی رئیس کل دادگستری استان فارس در جمع خبرنگاران ضمن تبریک ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی با اشاره به تحولات مثبت و چشمگیر از ابتدای انقلاب اسلامی در عرصه‌های اقتصادی، عمرانی و رفاهی در مناطق مختلف کشور بویژه مناطق کم برخوردار و محروم بیان داشت: لازم است همه ظرفیت‌های نظام جمهوری اسلامی در جهت پیشرفت و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی به کار گرفته شود و امروز در طلیعه چهل و دومین سالگرد پیروزی نظام مقدس جمهوری اسلامی کلنگ احداث مجتمع قضایی و ساختمان بایگانی راکد پرونده‌های قضایی شهر صدرا به زمین زده شد.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس در خصوص این دو مجتمع قضایی گفت: در راستای مصوبات سفر رئیس قوه قضائیه به استان پروژه دادگستری شهر صدرا پس از تصویب با زیربنای ۲۳۰۰ متر مربع و ساختمان بایگانی راکد پرونده‌های قضایی شهر صدرا با زیر بنای ۱۰۰۰ متر مربع تأمین اعتبار گردید که کلنگ احداث آن به زمین زده شد و مراحل اجرایی آن آغاز شد.

این مقام ارشد قضایی استان فارس تصریح کرد: تلاش داریم تا پیش از اتمام این ساختمان مکانی به صورت موقت به دادگستری شهر صدرا اختصاص دهیم تا بتوانیم خدمت رسانی قضایی به مردم این منطقه از شیراز با جمعیتی بالغ بر ۲۰۰ هزار نفر را زودتر اجرایی نمائیم.

وی در این مراسم که با حضور دادستان عمومی و انقلاب شیراز، جمعی از معاونین دادگستری، امام جمعه و مسئولان اجرائی شهر صدرا برگزار شد با اشاره به اینکه مهمترین برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی دستگیری از قشر مستضعف و خدمت بیشتر در مناطق کم برخوردار است افزود: دستگاه قضایی استان علاوه بر رسیدگی سریع به پرونده‌های قضایی، پیشگیری از وقوع جرم و تأمین امنیت مطلوب استان تلاش کرده است در راستای تکریم ارباب رجوع و ایجاد زمینه خدمت رسانی هر چه بهتر در بخش عمرانی نیز اقدامات اساسی و مطلوبی را در دستور کار قرار دهد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی با اشاره به اینکه در چند ماه گذشته با حمایت‌های ریاست قوه قضاییه و پیگیری مجدانه زارعی معاون مالی، عمرانی و پشتیبانی دادگستری استان فارس موفق به اختصاص زمین مناسب شده ایم تاکید کرد: امروز و همزمان با آیین کلنگ زنی عملیات اجرائی و ساخت و ساز آن از سوی واحد فنی و مهندسی معاونت مالی، عمرانی و پشتیبانی دادگستری استان فارس شروع خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان فارس با اشاره به اینکه دادگستری مکانی مقدس برای احقاق حق و اجرای عدل است تصریح کرد: لازم است چنین مکانی درخور شأن و منزلت مراجعه کنندگان و کارکنان باشد.

رئیس کل دادگستری استان فارس در پایان از دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس خواست تا با همکاری اداره کل بازرسی استان طی جلسه‌ای با حضور کلیه نهاد‌ها و سازمان‌های متولی موضوع پیگیری حقوق عامه و خدمت رسانی به مرم صدرا را بررسی نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دسته‌ها