س. تیر 7ام, 1401

اولویت کاری دستگاه قضایی استان بوشهر رسیدگی به پروند‌های معوقه است

علی جمادی بوشهر رئیس کل دادگستری استان بوشهر در آیین افتتاح ساختمان مجتمع توسعه حل اختلاف سردار شهید قاسم سلیمانی بندرگناوه به مناسبت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی افزود: باتوجه به نقشی که شورا‌های حل اختلاف در حل و فصل امور و اختلافات به صورت ریشه‌ای و اساسی در بین مردم دارند، ایجاد این مراکز در دستور کار قرار گرفته است.
وی افزود: در ۱۰ ماه امسال به میزان پرونده‌های ورودی به دستگاه قضایی در استان بوشهر پرونده مختومه شده است که عمده پرونده‌های مختومه از طریق صلح و سازش بوده است.
رئیس کل دادگستری استان بوشهر ادامه داد: رسیدگی به پروند‌های معوقه و مدت زمان دار در اولویت کاری این دستگاه قضایی استان است که تا پایان سال تعیین و تکلیف خواهد شد
وی افزود: مکان ساختمان مجتمع توسعه حل اختلاف گناوه با بهترین وضعیت دسترسی برای ارباب رجوع انتخاب شد که در زمینی با زیربنای ۱۰۵۰ مترمربع و یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار احداث شده‌است.
جمادی گفت: در احداث و آماده شدن این ساختمان مسئولان شهرستان از جمله فرماندار، شورای اسلامی شهر و شهردار تلاش کردند و در دهه فجر به بهره‌برداری رسید.
وی بیان کرد: در ایام دهه مبارک فجر و بزودی، ساختمان شورا‌های حل اختلاف در دو بخش سعدآباد و آبپخش دشتستان کلنگ‌زنی خواهد شد.
رئیس کل دادگستری استان بوشهر افزود: در این استان ۶۷ شعبه مرکز توسعه و شورای حل اختلاف وجود دارد که از این مجموع ۶۵ شعبه شهری و ۲ شعبه روستایی است و شهرستان گناوه دارای ۶ شعبه شهری است.
وی اضافه کرد: اعضای این مراکز از خود مردم هستند و به نوعی مقبولیت عام دارند و تلاش و همت خود را در حل و فصل مسایل و مشکلات و سازش بکار می‌برند.
 گقتنی است،شهرستان گناوه با ۱۰۵ هزارنفر جمعیت در شمال استان بوشهر قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دسته‌ها