ش. مرداد 22ام, 1401

ما در قبال تمام کسانی که راه کج رفته اند مسئولیم

به نقل از خبرگزاری میزان محمدمهدی حاج محمدی، رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در ادامه سفر به استان اردبیل با گروه‌های فرهنگی و جهادی دیدار کرد.

حاج محمدی در این دیدار گفت: به موجب دستورالعمل نحوه مشارکت گروه‌های مردمی با قوه قضاییه، گروه‌های مردم نهاد و دغدغه‌مند نسبت به موضوعات فرهنگی و اجتماعی بخاطر عدم امکان مشارکت و یا برخی کاستی‌ها و ضعف‌ها در عملکرد مسئولان قضایی و زندانبانان گلایه نمی‌کنند؛ بلکه می‌توانند در کنار مسئولان در انجام وظایف محوله مشارکت و همکاری داشته باشند.

رئیس سازمان زندان‌ها گفت: بنابر توصیه و تاکید شهید همت ما در قبال تمام کسانی که راه کج رفته اند مسئولیم.

وی اظهار کرد: همکاری شما نخبگان جهادی و فرهنگی با قوه قضاییه محدود به مرحله آخر که زندان است نیست؛ بلکه شما می‌توانید در موقعیت‌های مختلف رسیدگی در دادسرا و دادگاه بر اساس دستورالعمل نحوه مشارکت گروه‌های مردمی با قوه قضاییه همکاری کنید.  

حاج محمدی افزود: در کنار تلاش برای دستگیری و احیاء زندانیان باید مراقب بود خانواده زندانیان آسیب کمتری ببینند و این یکی از عرصه‌های بسیار مهم برای ایفای نقش از سوی گروه‌های مردم نهاد است.

در ادامه این جلسه که با حضور رئیس کل دادگستری و دادستان مرکز استان اردبیل برگزار شد تعدادی از اعضای گروه‌های مردمی نقطه نظرات خود را اعلام و رئیس کل دادگستری استان اردبیل بیان کرد: در ادامه برنامه ریزی خواهد شد تا بیش از گذشته زمینه‌های حضور عملیاتی گروه‌های مردمی فراهم و دنبال شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها