ی. تیر 12ام, 1401

آزادی ۹۳۱ زندانی از ابتدای امسال توسط شورا‌های حل اختلاف استان فارس

به نقل از خبرگزاری میزان سرپرست مرکز توسعه حل اختلاف فارس در همایش تجلیل از منادیان صلح و سازش شورا‌های حل اختلاف فارس با تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علی‌ها و سلاله پاک آن بانوی اطهر امام خمینی (ره) و هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر و و ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت: در ده ماهه نخست سال جاری تعداد ۲۰۴ هزار و ۴۰۷ فقره پرونده در شورا‌های حل اختلاف استان مورد رسیدگی قرار گرفته، که حدود ۵۴ درصد از پرونده‌های وارده به دستگاه قضایی استان را شامل می‌شود.
حجت الاسلام و المسلمین توانی ضمن قدردانی از  آیت الله رئیسی ریاست قوه قضائیه و رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور در خصوص پیگیری لایحه شورا‌های حل اختلاف گفت: امیدواریم هر چه سریعتر شاهد تحولی عظیم در مجموعه شورا‌های حل اختلاف کشور باشیم.
وی یادآور شد: آزادی ۹۳۱ نفر زندانی در ده ماهه اول سال ۹۹ توسط شورا‌های حل اختلاف استان صورت گرفته و همچنین با وساطت تلاشگران عرصه‌های صلح و سازش در ۵۳ فقره پرونده قتل عمد نیز سازش حاصل شده و محکومین به قصاص نفس با اخذ رضایت از اولیای دم از مجازات طناب دار رهایی یافته اند.
حجت لاسلام و المسلمین توانی تصریح کرد: از سال ۸۲ تا پایان بهمن ماه سال ۹۹ به لطف حق و با همت و تلاش اعضا و کارکنان شورا‌های حل اختلاف و همکاری ریش سفیدان وافراد با نفوذ محلی تعداد ۴۳۵ فقره پرونده قتل عمد توسط شعب ویژه زندان و اجرای احکام مصالحه گردیده است.

گفتنی است در پایان این مراسم از اولیاء دم، اعضای برتر شورا‌های حل اختلاف و روساء و دادستان‌های حوزه‌های موفق در امر صلح وسازش تقدیر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها