ی. بهمن 3ام, 1400

کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌ها و بهبود رفتار با مراجعان از اولویت های اهداف دستگاه قضایی است

 نشست رئیس کل دادگستری استان بوشهر با معاونین و دادستان های استان بوشهر در راستای رسیدگی فوری به پرونده های معوق به مناسبت دهه مبارک فجر برگزار شد.
علی جمادی رئیس کل دادگستری استان بوشهر در نشست با معاونین و دادستان های شهرستان های استان بوشهر ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر گفت: در دوره تحول قوه قضاییه به ریاست آیت الله رئیسی با ایجاد اعتماد مردم، امنیت پایدار و تحول و تسهیل در ارائه خدمت و خدمت رسانی مستمر به مردم در راستای تکریم ارباب رجوع مورد تاکید قرار گیرد.
وی خاطر نشان کرد: کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌ها ، افزایش کیفیت ارائه خدمت، بهبود رفتار با مراجعان، نظارت بر عملکرد کارکنان از اولویت های اهداف دستگاه قضایی است.
جمادی در این نشست با تاکید بر رسیدگی کامل به پرونده های معوق گفت: تمامی روسا و دادستان های حوزه هایی قضایی با اقدامات و اتخاذ تدابیر لازم و نظارت قانونی جهت رسیدگی و تعیین تکلیف پرونده های معوق و تسریع در رسیدگی آن ها اهتمام ویژه داشته باشند.
جمادی به حفظ حقوق شهروندی تاکید داشت و افزود : مسئولان قضایی شهرستان به طور مستمر جهت بازرسی از مراجع انتظامی، بازداشتگاه‌ها و زندان ها مبادرت ‌ورزند.
رئیس کل دادگستری استان بوشهر در ادامه به اهمیت سیاست کاهش جمعیت کیفری اشاره کرد و گفت: باید سعی شود که سیاست حبس‌زدایی را اعمال کنیم و از عفوها و تخفیف مجازات‌ها استفاده بهینه شود تا شاهد کاهش جمعیت کیفری باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دسته‌ها