حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Tuesday, 27 February , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 17807 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 19×
۱۹ آذر ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۸
شناسه : 44613

رئیس جمهور تأکید کرد که بیانات سالانه رهبری در دیدار با اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، به عنوان چراغ راهی برای این نهاد شناخته می‌شود

پ
پ

شورای‌عالی انقلاب فرهنگی: نقش اساسی در نظام

به گزارش حقوق 24:آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور، در همایش «چیستی و چگونگی قرارگاهی شدن شورای‌عالی انقلاب فرهنگی» به اهمیت این نهاد پرداخت و نقش مهم آن در توسعه فرهنگی کشور را تاکید کرد.

او به تصریح اظهار کرد که رهبر معظم انقلاب شورای‌عالی انقلاب فرهنگی را یکی از ارگان‌های حیاتی نظام توصیف کرده و جلسه حاضر را به عنوان فرصتی برای توجه به اهمیت این نهاد معرفی کرد.

رهبری به عنوان چراغ راه در دیدار با شورای‌عالی انقلاب فرهنگی

رئیس جمهور تأکید کرد که بیانات سالانه رهبری در دیدار با اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، به عنوان چراغ راهی برای این نهاد شناخته می‌شود.

او با بیان این موضوع اظهار کرد که این جلسات بهانه‌ای برای یادآوری اهمیت و مسئولیت‌های شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در هدایت فرهنگی و علمی کشور به سوی اهداف انقلاب شکوهمند اسلامی می‌باشند.

فرهنگ به عنوان مهمترین ابزار پیشرفت جامعه

رئیس جمهور تأکید کرد که فرهنگ به عنوان ابزاری جهت‌دهنده به اقدامات زیربنایی در جوامع انسانی عمل می‌کند. او اظهار داشت که فرهنگ نقش شتاب‌دهنده و جهت‌دهنده حرکت به تمام اقدامات جامعه را ایفا می‌کند و اگر به شکل صحیح و در زمان مناسب به کار گرفته شود، نیاز به استفاده از ابزارهای الزام‌آور نخواهیم داشت.

نیاز به نظم و محتوای انقلابی در مسائل فرهنگی

رئیس جمهور بر اهمیت ایجاد نظم و محتوای انقلابی در مسائل فرهنگی تأکید کرد و نقش شورای‌عالی انقلاب فرهنگی را در این زمینه بسیار حائز اهمیت دانست.

او بر سیاست‌گذاری و هدایت دستگاه‌های علم و فرهنگ در اجرای اهداف انقلاب اسلامی تأکید کرد و ضرورت پیگیری مستمر اجرای ضوابط را بیان کرد.

تهاجم فرهنگی و نقش مقاومت فرهنگی در مقابله با آن

رئیس جمهور تشدید بر تهاجم فرهنگی به جوامع را یک واقعیت غیرقابل انکار دانست و نیاز به ایجاد مصونیت فرهنگی با تکیه بر مبانی غنی فرهنگی و دینی را برجسته کرد.

او تأکید کرد که تنها راه مقابله مؤثر با تهاجم فرهنگی ایجاد مصونیت فرهنگی با تکیه بر مبانی فرهنگی و دینی است.

زمان‌بندی در اجرای تصمیمات فرهنگی

رئیس جمهور به اهمیت زمان‌بندی در اجرای تصمیمات فرهنگی اشاره کرد و تأکید کرد که در حالی که تحقق اهداف فرهنگی زمان می‌برد، زمان‌بندی دقیق و متقن می‌تواند نتیجه کار‌ها را مشخص کند.

تعامل فعال در تقابل با تهاجم فرهنگی

رئیس جمهور نیاز به تعامل فعال تمامی مراکز علمی، آموزشی و فرهنگی را در تقابل با تهاجم فرهنگی ایجاب کرد و بیان کرد که این تعامل باید به صورت جهادی انجام شود.

افزایش سهم ایران در خزانه علمی و فرهنگی جهان

رئیس جمهور با تأکید بر افزایش سهم ایران در خزانه علمی و فرهنگی جهان، به اهمیت داشتن دست برتر در علوم انسانی اشاره کرد و تأکید کرد که با تلاش مضاعف باید در مراکز علمی جهانی جایگاه برتری را ایفا کرد.

بازنگری و برنامه‌ریزی دقیق بخش فرهنگ

رئیس جمهور به اهمیت بازنگری اقدامات انجام شده در بخش فرهنگ و برنامه‌ریزی دقیق و متقن برای آینده اشاره کرد و بیان کرد که باید از منظومه فکری رهبری معظم انقلاب اسلامی برای برداشت گام‌های استوار و اساسی در بخش فرهنگ بهره‌گرفت.

منبع:میزان

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.