حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Wednesday, 17 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 17823 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 19×
۰۱ آذر ۱۴۰۲ - ۷:۵۷
شناسه : 44439

سخنگوی پلیس، با اشاره به مواجهه با افراد مخرب و تهدیدکننده امنیت، بیان کرده است که پلیس هرگز در برابر این افراد ملایمت و تسلیم نخواهد شد.

پ
پ

تصدیق از مقامات اجرایی در مورد مواجهه با تهدیدات به امنیت عمومی

به گزارش حقوق 24:سخنگوی پلیس، با اشاره به مواجهه با افراد مخرب و تهدیدکننده امنیت، بیان کرده است که پلیس هرگز در برابر این افراد ملایمت و تسلیم نخواهد شد. او تأکید دارد که پلیس در انجام وظایفش با تصمیم و قدرت عمل خواهد کرد.

قانونی بودن استفاده از سلاح سرد در مواجهه با تهدیدات به امنیت عمومی

سردار منتظرالمهدی در یادداشت خود اظهار کرده است که استفاده از سلاح سرد به همراه نمایش قدرت، طبق قوانین، در دسته‌بندی جرایم تهدید علیه امنیت عمومی قرار دارد و پلیس بی‌پاسخ نخواهد ماند.

انتقال تنوع تهدیدات امنیتی به فضای مجازی

ناامنی‌های شهری اغلب ناشی از تحرکات اوباش شهری است که با حمل سلاح سرد و گرم، ترس و وحشت را در اجتماع ایجاد می‌کنند. این اوباش به عنوان اجتماع ستیزانه‌ای نشان داده می‌شوند که به فضای مجازی نیز کوچ کرده و این مشکل را به تعدادی از مراکز عمومی گسترش داده‌اند.

استفاده از تاکتیک‌های نوین در مقابله با اراذل و اوباش

پلیس در برخورد با اراذل و اوباش از تاکتیک‌های نوین استفاده می‌کند. اجرای طرح‌هایی همچون رعد با شدت و حِدت، این افراد را شناسایی، دستگیر و به دست قانون می‌سپارد. این تاکتیک‌ها جلوی اقدامات غیرقانونی و اختلال در امنیت جامعه را می‌گیرد.

لزوم توجه به ابعاد گسترده اجرای قانون

به عنوان جوانب مهمترین اجرای قانون، افرادی که به شکل اوباش گری در امنیت جامعه مخل می‌شوند، باید مورد توجه قرار گیرند. این اوباش تأثیر مستقیمی بر تنوع جرم دارند و علاوه بر اراذل و اوباشی، در جرایمی همچون سرقت، تجاوز به عنف، و توزیع مواد مخدر نیز دست دارند.

تحول در پدیده‌های جرمی و ضرورت تطبیق پلیس با آن

لمپن‌ها با توزیع موادمخدر و ارتکاب سرقت‌های کلان، نقش موثری در پدیده‌های جرمی ایفا می‌کنند. پلیس نیز با آگاهی جمعی و همکاری با دستگاه قضا، به برخورد قاطع با این جرم‌ها می‌پردازد و مطمئن می‌شود که هیچ گونه اغماضی در برابر افراد مخرب و تهدیدکننده امنیت نداشته باشد.

منبع: میزان

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.