حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Sunday, 1 October , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 17553 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 19×
۱۹ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۱
شناسه : 43864
به نقل از میزان: در یک نامه به رئیس سازمان امور مالیاتی، معاون دادستان کل کشور ابراز نگرانی نموده و خواستار بررسی جدی و سریع موارد دریافت هزینه‌ها به روش‌های غیرقانونی و عدم انجام تعهدات مالیاتی توسط برخی پزشکان و دیگر اشخاص حاکمیتی شد.
پ
پ
تشدید تدابیر در برابر تخلفات مالیاتی

به گزارش حقوق 24 به نقل از میزان: با توجه به دریافت گزارش‌های فراوان در مورد عملیات غیرقانونی در موارد وصول هزینه خدمات توسط برخی از افراد و کسب‌وکارها، غلام عباس ترکی، معاون حقوق عامه دادستان کل کشور، با توجه به جدیت این مسئله، در یک نامه‌ای به سرپرست سازمان امور مالیاتی، اهمیت تشدید تدابیر در برابر تخلفات مالیاتی و تحقیقات مرتبط با تخلفات این چنینی را به وضوح تأکید نمود.

در این نامه خطاب به رئیس سازمان امور مالیاتی کشور آمده است:

گزارش‌های متعدد واصله و مشاهدات میدانی حاکیست که برخی از مشاغل و حرف در بخش خصوصی به ویژه پزشکان، مراکز تصویربرداری و آزمایشگاه‌های تشخیص طبی، آموزشگاه‌های رانندگی و … برخلاف قوانین حاکم به خصوص ضوابط مقرر در قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه موءدیان (مصوب ۲۱/۰۷/۱۳۹۸) از شیوه‌های غیرقانونی برای وصول هزینه خدمات به مشتریان استفاده می‌کنند که این رفتار خلاف قانون و اخلاق، علاوه بر اینکه حسب مورد تخلف و جرم محسوب و مستلزم تعقیب قانونی است؛ موجبات تضییع حقوق عامه و تحمیل زحمت به شهروندان را فراهم کرده است.

با توجه به شیوع گسترده این اقدامات، مقتضی است در اجرای ماده ۲۹۰ قانون آیین دادرسی کیفری و تکالیف قانونی و نظارتی دادستانی کل در امر صیانت از حقوق عامه، با همکاری کلیه دستگاه‌های مسئول و مراجع نظارتی، تدابیر فوری برای مواجهه و برخورد جدی، بازدارنده و موثر با تخلفات مذکور به منظور استیفاء حقوق عمومی و تضمین حقوق شهروندان اتخاذ و نتیجه اقدامات و گزارش کیفیت همکاری دستگاه‌ها را حداکثر تا پایان مهرماه به این مرجع اعلام کنند.

بدیهی است دادستان‌های عمومی و انقلاب سراسر کشور ضمن آمادگی کامل جهت هرگونه حمایت قانونی و برخورد قاطع با جرائم ارتکابی در این زمینه، نظارت و پیگیری لازم را به عمل خواهند آورد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.