حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Sunday, 3 December , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 17715 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 19×
۱۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۳
شناسه : 43090

مقررات تکمیلی آئین نامه شماره 51 درخصوص قرارداد گروهی بیمه اعتبار داخلی ( آئین نامه شماره 51/2 )مصوب 1384,09,29 شورای عالی بیمه بر اساس بند 3 ماده 17 قانون تأسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه‎ گری در جلسه مورخ 29 /9/ 1384 تصویب نمود ماده 2، بند 3-3 و ماده 4 آیین‌نامه قرارداد گروهی بیمه […]

پ
پ

مقررات تکمیلی آئین نامه شماره 51 درخصوص قرارداد گروهی بیمه اعتبار داخلی ( آئین نامه شماره 51/2 )
مصوب 1384,09,29

شورای عالی بیمه بر اساس بند 3 ماده 17 قانون تأسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه‎ گری در جلسه مورخ 29 /9/ 1384 تصویب نمود ماده 2، بند 3-3 و ماده 4 آیین‌نامه قرارداد گروهی بیمه اعتبار داخلی (شماره 51) به شرح زیر اصلاح شود:
ماده 2. شرکتهای بیمه موظفند قراردادهای بیمه اعتبار را در چارچوب ضوابط این آیین‌نامه به صورت گروهی و فقط با اشخاص زیر منعقد نمایند:
1- بانکها و مؤسسات اعتباری و سایر اشخاص حقوقی ارائه کننده خدمات مالی و عملیات شبه بانکی (مانند عرضه و تقاضای وجوه و اعتبار، دریافت سپرده و ودیعه و موارد مشابه، اعطای وام و تسهیلات و صدور کارت اعتباری) مشروط بر آن که برای فعالیت خود از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مجوز این فعالیتها را گرفته باشند.
2- بنگاه های اقتصادی که کالا را به صورت غیر نقدی می‎فروشند.
3- مؤسسات دولتی یا وابسته به دولت و یا نهادهای عمومی‌غیر دولتی که بر اساس ضوابط مربوط مجاز به اعطای وام و تسهیلات به سایر اشخاص هستند.
تبصره: در موارد خاص تا زمانی که مقرراتی از سوی مراجع ذی ربط ابلاغ نشده است انعقاد قرارداد بیمه اعتبار با اخذ مجوز کتبی از بیمه مرکزی ایران امکان پذیر است.
بند 3-3- برای مجموع اعتبار اعطایی در بخش خاصی از فعالیت و تمام اعتبار گیرندگان آن بخش تقاضای بیمه نماید، تقاضای بیمه‎گزار در صورتی پذیرفته می‌شود که تعداد اعتبار گیرندگان وی در طول یک سال بیش از بیست و پنج شخص حقیقی و یا حقوقی باشد.
ماده 4. حداکثر تعهد بیمه‎گر در مورد هر قسط معادل 75 درصد مبلغ آن خواهد بود و جبران 25 درصد بقیه بر عهده بیمه‌گذار می‌باشد.
تبصره: در مواردی که سند ملکی یا اسناد مالی تضمین شده توسط دولت یا بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در رهن بیمه‎‎گزار قرار گیرد سهم بیمه گزار از هر خسارت تا پانزده درصد قابل کاهش است.

منبع سایت صلح

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.