حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Tuesday, 23 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 17826 تعداد نوشته های امروز : 1 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 19×
۱۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۰
شناسه : 42854

هیئت وزیران در جلسه مورخ 16/1/1385 بنا به پیشنهاد سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و وزارت نفت و به استناد جزء 2ـ5 بند «الف» تبصره (13) قانون بودجه سال 1385 کل کشور، آیین نامه اجرایی جزء یادشده را به شرح زیر تصویب نمود: آیین نامه اجرایی جزء 2ـ5 بند «الف» تبصره (13) قانون بودجه […]

پ
پ

هیئت وزیران در جلسه مورخ 16/1/1385 بنا به پیشنهاد سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و وزارت نفت و به استناد جزء 2ـ5 بند «الف» تبصره (13) قانون بودجه سال 1385 کل کشور، آیین نامه اجرایی جزء یادشده را به شرح زیر تصویب نمود:

آیین نامه اجرایی جزء 2ـ5 بند «الف» تبصره (13) قانون بودجه سال 1385 کل کشور
مصوب 1385,01,16

ماده 1ـ شرکت ملی نفت ایران مکلف است در اجرای طرح ملی CNG در سال 1385 تعداد 400 جایگاه جدید با ظرفیت 1600 پمپ عرضه گاز طبیعی فشرده (CNG) را با اولویت کلان شهرها و شهرهای بزرگ و مسیر راههای اصلی بین شهرهای یادشده (با توزیع جغرافیایی مناسب)، بنادر و پایانه های عمده درون شهری و برون شهری، احداث و تجهیز نماید.

ماده 2ـ به منظور تشویق و مشارکت بخشهای غیردولتی برای احداث و بهره برداری از جایگاههای عرضه گاز طبیعی فشرده که زمین مناسب برای احداث جایگاه با تأیید سازمان بهینه سازی مصرف سوخت را داشته باشند و مراحل ساخت و بهره برداری را طبق ضوابط و استانداردهای مربوطه رعایت نماید، به شرکت ملی نفت ایران اجازه داده می شود تجهیزات اصلی مورد نیاز این جایگاهها را به صورت کمک بلاعوض تأمین کند.

تبصره 1ـ احداث تجهیزات گاز طبیعی فشرده در جایگاههای موجود عرضه سوخت بخش غیردولتی و شهرداریها، در اولویت می باشند.

تبصره 2ـ درخصوص جایگاههای LPG موجود، در صورت تغییر به جایگاههای عرضه CNG، علاوه بر هزینه های تجهیزات، هزینه های انشعاب گاز نیز به صورت کمک بلاعوض پرداخت می شود.

تبصره 3ـ در صورت تأمین زمین مناسب برای احداث جایگاههای عرضه گاز طبیعی توسط شهرداریها شرکت نفت پس از احداث و تجهیز جایگاههای یادشده، جایگاههای مذکور را مشروط به عدم تغییر کاربری توسط شهرداریها به صورت بلاعوض به آنان واگذار خواهد کرد.

ماده 3ـ وزارتخانه های مسکن و شهرسازی و کشور حسب مورد موظفند در امر تأمین زمین مناسب و صدور مجوزهای لازم برای احداث جایگاههای عرضه گاز طبیعی (CNG)با اولویت ایثارگران و جانبازان با معرفی بنیاد شهید انقلاب اسلامی، حداکثر یک ماه پس از وصول درخواست متقاضیان اقدام نمایند.

تبصره 1ـ شهرداریها و کمیسیونهای ماده (5) موظفند همکاریهای لازم را معمول نماید.

تبصره 2ـ سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای موظف است با هماهنگی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت، در نقشه های مجتمعهای خدمات رفاهی بین راهی که توسط بخشهای دولتی و غیردولتی احداث می شود و هم در طول مسیر لوله گاز جایگاه ارایه سوخت گاز طبیعی لحاظ نماید.

ماده 4ـ وزارتخانه های نیرو، راه و ترابری، جهاد کشاورزی، مسکن و شهرسازی و شرکت ملی گاز ایران موظفند حداکثر دو ماه پس از وصول درخواست، حسب مورد نسبت به تأمین انشعابات و اتصال به شبکه آب، برق و گاز و یک ماه برای صدور مجوز استفاده از حریم راهها و گذر از عرض جاده ها، مجوز حفاری برای انجام عملیات گازرسانی و واگذاری زمین مناسب، در قبال اخذ وجه با رعایت قوانین و مقررات در جاده های بین شهری اقدام نمایند.

ماده 5ـ وزارتخانه های مسکن و شهرسازی، کشور و جهاد کشاورزی موظفند در مکان یابی حداقل 400 جایگاه جدید عرضه گاز طبیعی فشرده CNG با شرکت ملی نفت همکاری نموده و در تأمین و واگذاری زمین و اعطای مجوزهای لازم برای احداث جایگاههای مذکور به شرکت ملی نفت ایران و بخش غیردولتی حداکثر ظرف یک ماه پس از وصول درخواست اقدام نماید. مساحتی که صرفاً به عرضه گاز طبیعی (CNG) اختصاص می یابد با قیمت منطقه ای محاسبه و غیرقابل تغییر کاربری است.
شهرداریها و کمیسیونهای ماده (5) قانون معماری و شهرسازی و دیگر کمیسیونهای ذی ربط مکلف به تغییر کاربری و صدور مجوزهای لازم هستند.
به هر حال تأمین زمین مناسب و احداث و تجهیز و راه اندازی حداقل 400 جایگاه جدید عرضه گاز فشرده طبیعی (CNG) در سال 1385 به عهده شرکت ملی نفت ایران است.

ماده 6ـ گزارش عملکرد این آیین نامه هر سه ماه یکبار، توسط وزارت نفت به نماینده ویژه رییس جمهور ارایه می گردد.

پرویز داودی – معاون اول رئیس جمهور

منبع سایت صلح

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.