حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Tuesday, 28 November , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 17705 تعداد نوشته های امروز : 5 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 19×
۱۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۹:۰۵
شناسه : 42797

هیئت وزیران در جلسه مورخ 16 /1 /1385 بنا به پیشنهاد سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و به استناد ماده (53) قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ـ مصوب 1384 ـ آیین نامه اجرایی ماده یاد شده را به شرح زیر تصویب نمود: آیین نامه اجرایی ماده (53) قانون […]

پ
پ

هیئت وزیران در جلسه مورخ 16 /1 /1385 بنا به پیشنهاد سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و به استناد ماده (53) قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ـ مصوب 1384 ـ آیین نامه اجرایی ماده یاد شده را به شرح زیر تصویب نمود:

آیین نامه اجرایی ماده (53) قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت
مصوب 1385,01,16با اصلاحات و الحاقات بعدی

ماده 1 ـ در این آیین نامه اصطلاحات زیر در معانی مشروح مربوط به کار می روند:
الف ـ وجوه اداره شده: وجوهی که طی قراردادهای منعقد شده بین شرکتهای دولتی ذی ربط با بانکهای عامل، از محل منابع داخلی شرکتهای مزبور در اختیار بانکهای عامل قرار می گیرد تا برای منظور خاصی استفاده شود.
ب ـ بانک عامل: کلیه بانکهای دولتی، خصوصی و مؤسسات اعتباری که به حکم قانون یا مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تأسیس شده یا می شوند.
ج ـ شرکت: کلیه شرکتهای دولتی مندرج در قوانین بودجه سنواتی که در بودجه آنها وجوه اداره شده پیش بینی شده است.

ماده 2 ـ وجوه اداره شده، در اختیار بانکهای عامل قرار می گیرد تا بر اساس ضوابط این آیین نامه و با نظارت شرکت، برای سرمایه گذاری در جهت توانمندسازی و توسعه مشارکت بخش غیردولتی در فعالیتهای اصلی شرکت ذی ربط، به صورت تسهیلات و یا یارانه قسمتی از سود و کارمزد تسهیلات بانکی در اختیار اشخاص حقیقی و حقوقی بخش غیردولتی قرار گیرد.

ماده 3 ـ شرکت مجاز است در ازای خدمات ارایه شده از سوی بانک عامل، شامل بررسی، ارزیابی، توجیه فنی و اقتصادی و مالی طرح، برآورد میزان سرمایه گذاری لازم، زمان اجرای طرح، ارزیابی وثیقه ها و تضمین ها، تنظیم و انعقاد قراردادها و چگونگی بازپرداخت اصل و سود وجوه و تسهیلات اعطا شده، نظارت بر مصرف وجوه و تسهیلات در طول اجرای طرح و وصول مطالبات، کارمزد بانک عامل را طبق قرارداد منعقد شده پرداخت نماید.

تبصره 1 (اصلاحی 14/05/1386)ـ شرکت مجاز است قرارداد با بانک عامل را به گونه ای تنظیم کند که مانده وجوه اداره شده موضوع این آیین نامه مادام که در اختیار بانک عامل است به عنوان سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت تلقی و حداقل سود سپرده کوتاه مدت مورد عمل بانک عامل به آن تعلق گیرد.

تبصره 2 ـ بانک عامل مکلف است برای حفظ حقوق شرکت اقدامات قانونی لازم را برای نظارت بر مصرف و بازپرداخت تسهیلات اعطایی به عمل آورد.

ماده 4 ـ بانک عامل مکلف است بر اساس قرارداد منعقد شده با شرکت، طرحهای معرفی شده شرکت را از نظر توجیه فنی، مالی و اقتصادی بررسی و ظرف یک ماه اعلام نظر نماید و حسب اعلام شرکت، اقدام لازم را در مورد طرحهای دارای توجیه به عمل آورد.

ماده 5 – روابط بانک عامل با متقاضی دریافت تسهیلات، بر اساس مقررات و آیین نامه های اعتباری بانک عامل، مصوبات شورای پول و اعتبار و این آیین نامه و مفاد قرارداد منعقد شده بین شرکت و بانک عامل تنظیم می شود.

ماده 6 ـ بانک عامل مکلف است گزارش پیشرفت طرحهای تصویب شده را به شرکت ارایه نماید. شرکت نیز مکلف است عملکرد موضوع این آیین نامه را هر چهار ماه یکبار به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گزارش نماید.

ماده 7 – رقم وجوه اداره شده در بودجه مصوب شرکت، موضوع این آیین نامه، در بودجه اصلاحی شرکت قابل کاهش نیست.

معاون اول رئیس جمهور – پرویز داودی

منبع سایت صلح

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.