حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Sunday, 14 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 17812 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 19×
۰۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۴
شناسه : 42697

آیین‌نامه شماره 54 آیین‌نامه نمایندگی فروش بیمه‌های عمرمصوب 1385,02,12 شورای عالی بیمه در اجرای بند 5 ماده 17 قانون تأسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه‌گری در جلسه مورخ 12/2/1385 «آیین‌نامه نمایندگی فروش بیمه‌های عمر» را در یازده ماده به شرح زیر تصویب نمود: ماده 1– نماینده فروش بیمه عمر که در این آیین‌نامه اختصاراً «نماینده […]

پ
پ

آیین‌نامه شماره 54 آیین‌نامه نمایندگی فروش بیمه‌های عمر
مصوب 1385,02,12

شورای عالی بیمه در اجرای بند 5 ماده 17 قانون تأسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه‌گری در جلسه مورخ 12/2/1385 «آیین‌نامه نمایندگی فروش بیمه‌های عمر» را در یازده ماده به شرح زیر تصویب نمود:

ماده 1– نماینده فروش بیمه عمر که در این آیین‌نامه اختصاراً «نماینده فروش» نامیده می‌شود، شخصی است حقیقی که با توجه به ضوابط این آیین ‌نامه، مجاز به بازاریابی و عرضه بیمه‌های عمر انفرادی به نمایندگی از طرف شرکت بیمه ذیربط در ازای دریافت کارمزد مندرج در قرارداد فی مابین می‌باشد.

ماده 2– شرکت بیمه می‌تواند در رشته بیمه عمر انفرادی به اشخاص حقیقی واجد شرایط زیر پروانه نمایندگی فروش برای مدت سه سال که قابل تمدید است اعطاء نماید:
الف- تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران.
ب- اعتقاد به ادیان رسمی ‌کشور.
ج- عدم اعتیاد به مواد مخدر.
د- نداشتن سوء پیشینه و محکومیت کیفری مؤثر.
هـ- داشتن گواهی پایان خدمت وظیفه عمومی‌یا هر نوع معافیت قانونی در مدت قرارداد نمایندگی.
و- دارا بودن حداقل مدرک دیپلم.
ز- طی دوره های آموزش نظری و عملی مورد تایید بیمه مرکزی ایران و اخذ گواهینامه مربوطه.

ماده 3– شرکت بیمه موظف است با رعایت مواردی که بیمه مرکزی ایران با توجه به این آیین‌نامه و قانون تأسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه‌گری تهیه و ابلاغ خواهد نمود با نماینده فروش، قرارداد نمایندگی منعقد و هر سه ماه یک بار فهرست مشخصات نمایندگان فروش را به بیمه مرکزی ایران ارسال نماید.

ماده 4– کارمزد نماینده فروش نباید از هفتاد درصد میزان کارمزد نمایندگان حقیقی مقرر در مصوبات شورای عالی بیمه، تجاوز نماید.

ماده 5– شرکت بیمه مسئول پاسخگویی و جبران هرگونه خسارت مستقیم و یا غیر مستقیم ناشی از عمد، تقصیر، غفلت یا قصور نماینده در رابطه با عملیات بیمه‌ای موضوع قرارداد نمایندگی در مقابل بیمه‌گذاران، بیمه شدگان و اشخاص ثالث می‌باشد.

ماده 6– نماینده فروش موظف است پیشنهادات بیمه‌ای دریافتی را به طور مستقیم به شرکت بیمه طرف قرارداد ارائه نماید.

ماده 7– نمایندگان بیمه، دلالان رسمی بیمه و مدیران و کارکنان آنها و نیز کارکنان و مدیران شرکت‌های بیمه و بیمه مرکزی ایران نمی ‌توانند تحت عنوان نماینده فروش موضوع این آیین‌ نامه فعالیت نمایند.

ماده 8– نماینده فروش ملزم به داشتن محل کار نمی ‌باشد.

ماده 9– شرکت بیمه مجاز به اعطای اجازه صدور بیمه‌نامه به نمایندگان فروش نمی‌باشد.

ماده 10– در صورتی که تخلف نماینده فروش از قوانین و مقررات، مورد تایید بیمه مرکزی ایران قرار گیرد شرکت بیمه موظف است حسب اعلام بیمه مرکزی ایران فعالیت نماینده را محدود یا معلق نموده و یا نسبت به فسخ قرارداد اقدام کند.

ماده 11– در صورت وضع مقررات جدید توسط شورایعالی بیمه، مقررات مذکور از تاریخ لازم الاجرا شدن بر شرایط قرارداد نمایندگی حاکم خواهد بود.

منبع سایت صلح

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.