حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Sunday, 10 December , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 17740 تعداد نوشته های امروز : 4 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 19×
۰۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۲
شناسه : 42659

هیئت وزیران در جلسه مورخ 24/3/1385 بنا به پیشنهاد معاونت اجرایی رییس جمهور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، آیین نامه اردوهای هجرت (3) را به شرح زیر تصویب نمود: آیین نامه اردوهای هجرت (3)مصوب 1385,03,24 ماده 1ـ به منظور پیشگیری و کاهش ناهنجاریهای اجتماعی، فرهنگی از […]

پ
پ

هیئت وزیران در جلسه مورخ 24/3/1385 بنا به پیشنهاد معاونت اجرایی رییس جمهور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، آیین نامه اردوهای هجرت (3) را به شرح زیر تصویب نمود:

آیین نامه اردوهای هجرت (3)
مصوب 1385,03,24

ماده 1ـ به منظور پیشگیری و کاهش ناهنجاریهای اجتماعی، فرهنگی از طریق غنی سازی اوقات فراغت جوانان و استفاده از نیرو و نشاط جوانان در عرصه های سازندگی اردوهای هجرت (3) از اول تیرماه تا دهم شهریور ماه توسط سازمان بسیج سازندگی با اهداف زیر اجرا می شود:
الف-غنی سازی اوقات فراغت جوانان.
ب ـ آشنایی جوانان با فرهنگ کار و تلاش و فعالیتهای گروهی.
ج ـ کمک به سازندگی و خدمات رسانی به روستاها و مناطق محروم.

ماده 2ـ سازمان بسیج سازندگی موظف است از نیروهای جوان داوطلب دانش آموز، دانشجو و طلبه (اعم از برادران و خواهران) برای شرکت در اردوهای موضوع این آیین نامه دعوت و ثبت نام بعمل آورد.

تبصره ـ مسئولیت ساماندهی، هدایت و حمایت از اردوهای خودجوش جهادی جوانان در راستای تحقق اهداف اردوهای هجرت (3) برعهده سازمان ملی جوانان خواهد بود.

ماده 3ـ سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان موظف است با هماهنگی سازمان بسیج سازندگی فعالیتها و پروژه های زودبازده با ویژگیهای زیر را که دوره اجرای آن متناسب با دوره برگزاری اردوهای موضوع این آیین نامه است، حداکثر تا پایان خرداد ماه مشخص و به شورای برنامه ریزی و توسعه استان اعلام نماید:
الف ـ زودبازده، کوچک، عام المنفعه و قابل اجرا برای بکارگیری نیروی جوان.
ب ـ وجود تنوع لازم از نظر زمینه های آموزشی و مهارتی، پژوهشی، بهداشتی درمانی، فرهنگی و اجتماعی، عمرانی (از قبیل منابع طبیعی، کشاورزی، پل سازی و …) و خدمات رسانی.

تبصره 1ـ شورای برنامه ریزی و توسعه استان با دعوت از نماینده نیروی مقاومت بسیج ظرف یک هفته پس از دریافت نظر سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور برحسب نوع و مدت، اجرای فعالیتها و پروژه های یادشده را به سازمان بسیج سازندگی واگذار نماید.

تبصره 2ـ اعتبار فعالیتها و پروژه های موضوع این ماده حسب مورد توسط دستگاه اجرایی ذی ربط و براساس موافقتنامه و در چارچوب تفاهم نامه امضاء شده در اختیار سازمان بسیج سازندگی قرار می گیرد.

تبصره 3– دستگاه های اجرایی مجازند با رعایت مقررات نسبت به تفویض اختیار لازم به سازمان بسیج سازندگی نیروی مقاومت بسیج به عنوان مجری طرح و پروژه های موضوع این آئین نامه اقدام نمایند.

ماده 4ـ کلیه دستگاههای اجرایی اعم از ملی و استانی مکلفند درخصوص ایاب و ذهاب و محل استقرار نیروهای طرح هجرت (3) همکاریهای لازم را با سازمانهای بسیج سازندگی و ملی جوانان حسب مورد به عمل آورند.

ماده 5 ـ سازمان بسیج سازندگی موظف است براساس ثبت نام های انجام شده سهمیه نفر روز هر استان از نیروهای طرح هجرت (3) را مشخص و به استان اعلام نماید.

ماده 6 ـ به منظور سیاست گذاری، هماهنگی، پشتیبانی و نظارت بر اجرای طرح اردوهای هجرت (3) ستاد عالی پشتیبانی از اردوهای یادشده با ترکیب زیر تشکیل می شود:
الف ـ رییس جمهور (رییس ستاد)
ب ـ معاون اجرایی رییس جمهور (دبیر ستاد)
ج ـ معاون رییس جمهور و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور
د ـ وزیر کشور
هـ ـ وزیر آموزش و پرورش
و ـ وزیر کار و امور اجتماعی
ز ـ وزیر جهاد کشاورزی
ح- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری
ط ـ معاون رییس جمهور و رییس سازمان ملی جوانان
ی ـ رییس دفتر مناطق محروم کشور ـ ریاست جمهور
ک ـ فرمانده نیروی مقاومت بسیج
ل ـ سایر اعضای دولت حسب مورد

ماده 7ـ شرح وظایف ستاد به شرح زیر خواهد بود:
الف ـ سیاست گذاری و برنامه ریزی در مورد نحوه اجرای اردوهای هجرت (3).
ب ـ نظارت بر اجرای اردوهای هجرت (3).
ج ـ اخذ گزارش از نحوه عملکرد طرح اردوهای هجرت (3).
د ـ رفع مشکلات اجرایی در اجرای طرح.
هـ ـ تصمیم گیری درخصوص سایر موارد مرتبط با این آیین نامه و اجرای طرح.

تبصره ـ تصمیمات ستاد با امضای دبیر ستاد ابلاغ خواهد شد.

ماده 8ـ مسئولیت هماهنگی، پشتیبانی و نظارت بر اجرای طرح اردوهای هجرت (3) در استانها برعهده استاندار بوده و استاندار موظف است گزارش مربوط را به صورت ماهانه برای ستاد عالی ارسال نماید.

ماده 9ـ سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور موظف است در لوایح بودجه سنواتی اعتبار مربوط به پشتیبانی و هدایت اردوهای هجرت (3) را به صورت ردیف مستقل ذیل اعتبارات نهاد ریاست جمهوری پیش بینی نماید.

پرویز داودی – معاون اول رئیس جمهور

منبع سایت صلح

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.