حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Monday, 15 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 17823 تعداد نوشته های امروز : 1 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 19×
۰۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۱
شناسه : 42657

هیئت وزیران در جلسه مورخ 7/3/1385 بنا به پیشنهاد شماره 183870/101 مورخ 24/10/1384 سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و به استناد بند “د” ماده (127) قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ـ مصوب 1383ـ، آیین نامه اجرایی بند یادشده را به شرح زیر تصویب نمود: «آیین نامه اجرایی بند […]

پ
پ


هیئت وزیران در جلسه مورخ 7/3/1385 بنا به پیشنهاد شماره 183870/101 مورخ 24/10/1384 سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و به استناد بند “د” ماده (127) قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ـ مصوب 1383ـ، آیین نامه اجرایی بند یادشده را به شرح زیر تصویب نمود:

«آیین نامه اجرایی بند «د» ماده (127) قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران»
مصوب 1385,03,07با اصلاحات و الحاقات بعدی

ماده 1(اصلاحی 04/11/1385)ـ به منظور ایجاد هماهنگی در روابط خارجی و امور بین المللی کشور، وزارت امور خارجه موظف است در نیمه دوم شهریور ماه هر سال، سیاستها و ضوابط ناظر بر روابط خارجی و امور بین المللی را جهت تصویب به هیئت وزیران ارائه و پس از تصویب برای اعمال به کلیه دستگاه‌های اجرایی از جمله دستگاههای مشمول ماده (160) قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران اعلام کند.ماده 2 ـ در صورت بروز هر گونه شرایط خاص در روابط با سایر کشورها ، گسترش، ادامه، تعلیق یا قطع همکاری دستگاههای ذی ربط با طرفهای خارجی تابع سیاستها و نظرات جدید اعلامی از سوی وزارت امورخارجه پس از تصویب هیئت وزیران خواهد بود.

ماده 3ـ تمامی دستگاههای مذکور در ماده (1) این آیین نامه به استثنای وزارت اطلاعات موظفند براساس سیاستها و ضوابط ابلاغی، برنامه سالانه روابط خارجی و امور بین المللی به همراه گزارش عملکرد خود را حداکثر تا پایان آذرماه هرسال تهیه و نسخهای از آن را به وزارت امور خارجه ارسال کنند. وزیر امور خارجه ،براساس گزارشهای ارسالی دستگاهها، نتیجه عملکرد آنها را در زمینه روابط خارجی و امور بین المللی به هیئت وزیران گزارش می کند.

تبصره 1ـ انجام فعالیتهای پیش بینی شده در این ماده در مورد وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح منوط به تأیید فرماندهی معظم کل قوا می باشد.

تبصره 2ـ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران سیاستهای ناظر بر روابط خارجی بانکهای تجاری را به وزارت امور خارجه ارایه مینماید تا با رعایت مقررات این آییننامه اجرا شود.

ماده 4 ـ وزارت امورخارجه موظف است با همکاری دستگاههای ذیربط نسبت به برگزاری همایشهای آموزشی و کارگاههای هم اندیشی با هدف آشنایی و تبادل نظر مسؤولان امور بین الملل دستگاهها در خصوص تحولات بین المللی و آگاهی از سیاستهای کلی نظام در عرصه سیاست خارجی و امنیت ملی، با رعایت قوانین و مقررات مربوط اقدام کند.

ماده 5ـ رؤسای دستگاههای مذکور در ماده (1) این آیین نامه موظفند مسؤول امور بین المللی دستگاه متبوع (اعم از معاون یا مدیر کل یا مشاور) را با هماهنگی معاون اول رییس جمهور منصوب کنند.

ماده 6ـ هماهنگی فعالیتها و اقدامهای امور بین المللی دستگاهها در خارج از کشور، مشمول آییننامه اجرایی .ماده (183) تنفیذی قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، موضوع ماده (129) قانون برنامه چهارم توسعه است.

پرویز داودی معاون اول رئیس جمهور

منبع سایت صلح

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.