حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Tuesday, 27 February , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 17807 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 19×
۰۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۸:۵۵
شناسه : 42604

هیئت وزیران در جلسه مورخ 11/4/1385 بنا به پیشنهاد شماره 72/7/6401 مورخ 2/8/1384وزارت کشور و به استناد ماده (198) قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ـ مصوب 1382 ـ آیین نامه اجرایی ماده یادشده را به شرح زیرتصویب نمود: آیین نامه اجرایی ماده (198) قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایرانمصوب 1385,04,11 ماده 1 ـ […]

پ
پ


هیئت وزیران در جلسه مورخ 11/4/1385 بنا به پیشنهاد شماره 72/7/6401 مورخ 2/8/1384وزارت کشور و به استناد ماده (198) قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ـ مصوب 1382 ـ آیین نامه اجرایی ماده یادشده را به شرح زیرتصویب نمود:


آیین نامه اجرایی ماده (198) قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران
مصوب 1385,04,11

ماده 1 ـ در این آیین نامه اصطلاحات زیر در معانی مشروح مربوط به کار می روند:

الف ـ ناجا: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران

ب ـ قانون: قانون استخدام ناجا ـ مصوب 1382 ـ

پ ـ کارکنان: کلیه کارکنان ناجا مندرج در ماده (9) قانون

ت ـ جانبازان : کارکنانی که به موجب موارد مندرج در ماده (127) قانون یک یا چند عضو خود یا بخشی از آن را برای همیشه از دست دهند یا بیش از یکسال از خدمت منفک و تحت معالجه قرار گیرند و یا به علت فقدان سلامتی تمام یا بخشی از توان کاری خود را از دست بدهند و تا یکسال کارایی خود را به دست نیاورند.

ث ـ معلولین : کارکنانی که به دلایلی غیر از موارد مندرج در ماده (127) قانون یک یا چند عضو خود یا بخشی از آن را برای همیشه از دست دهند یا بیش از یکسال از خدمت منفک و تحت معالجه قرار گیرند و یا به علت فقدان سلامتی تمامی یا بخشی از توان کاری خود را از دست بدهند و تا یکسال کارآیی خود را به دست نیاورند.

ج ـ شورای عالی پزشکی : شورایی که به منظور تعیین سطح سلامتی کارکنان و میزان از کارافتادگی جانبازان، تعیین حالت اشتغال و تعیین بیماریهای خاص و ضریب حق نگهداری برابر ضوابط در بهداری کل ناجا تشکیل می گردد.

چ ـ بیماریهای خاص : بیماریهایی که برابر ضوابط و مقررات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعیین می گردد و تطبیق آن به عهده شورای عالی پزشکی بهداری کل ناجا می باشد.

ح ـ هزینه درمان : کمک هزینه های جانبی در درمان بیماریهای کارکنان مشمول ماده (198) قانون می باشد.

خ ـ حق نگهداری : مبلغی است که برابر مقررات و متناسب با میزان از کارافتادگی جانبازان و معلولین مشمول این آیین نامه پرداخت می گردد.

ماده 2 ـ آن دسته از جانبازان و معلولینی که حین انجام وظیفه یا به سبب آن صدمه ببینند و میزان صدمات وارده به آنان در حدی باشد که به تأیید کمیسیون عالی پزشکی ناجا در انجام کارهای روزمره خود محتاج کمک و معاضدت عملی دیگران باشند و در آسایشگاه جانبازان نگهداری نشوند بر حسب مورد و متناسب با میزان از کارافتادگی از حقوق نگهداری که حداقل آن یکهزار (1000) و حداکثر آن دو هزار (2000) برابر ضریب ریالی می باشد استفاده خواهند نمود.

تبصره 1 ـ حق نگهداری این قبیل جانبازان و معلولین خدمتی در زمان اشتغال در دستگاههای دولتی پرداخت نخواهد شد.

تبصره 2 ـ حق نگهداری مندرج در این ماده مادام العمر ادامه خواهد داشت.

تبصره 3 ـ هرگونه افزایش قانونی در ضریب حق نگهداری بدون نیاز به حضور مجدد در کمیسیون عالی پزشکی به تناسب به مشمولین قبلی این آیین نامه نیز تسری می یابد.

ماده 3 ـ ناجا می تواند در جهت حل مشکلات جانبازان و معلولین موردنیاز زمینه بازگشت فعالانه آنها به محیط کار، تسهیلات لازم اعم از خدمات درمانی، توانبخشی، امکانات تردد خاص و همچنین اشتغال آنان را فراهم نماید.

ماده 4 ـ کمک هزینه درمان کارکنانی که مبتلا به بیماریهای سرطان، تالاسمی و سایر بیماریهای خاص می گردند اعم از معالجه و خرید اعضاء بدن و سایر هزینه های مرتبط توسط ناجا پرداخت می گردد.

تبصره 1 – تطبیق مصادیق بیماریهای خاص توسط شورای عالی پزشکی ناجا تعیین می گردد.

تبصره 2 ـ بنا به تشخیص کمیسیون عالی پزشکی مبلغی معادل حداقل یکهزار(1000) و حداکثر دو هزار (2000) برابر ضریب ریالی به عنوان هزینه درمان بیماران مبتلا به سرطان، تالاسمی و سایر بیماریهای خاص پرداخت و درصورت بهبودی کامل این مبلغ قطع خواهد شد.

ماده 5 ـ اعتبارات مورد نیاز ناجا جهت اجرای این آیین نامه هر سال توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در لایحه بودجه سالانه کل کشور پیش بینی و اختصاص می یابد. برای اجرای این آیین نامه در سال 1385، رعایت بند “و” تبصره (20) قانون بودجه سال 1385 کل کشور الزامی است.


پرویز داودی- معاون اول رئیس جمهور

منبع سایت صلح

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.