حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Monday, 26 February , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 17807 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 19×
۰۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۹
شناسه : 42470

هیئت وزیران در جلسه مورخ 22/5/1385 بنا به پیشنهاد شماره 1063/1 مورخ 22/1/1385 وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به استناد بند «ح» تبصره (16) قانون بودجه سال 1385 کل کشور، آیین نامه اجرایی بند یادشده را به شرح زیر تصویب نمود: آیین نامه اجرایی بند «ح» تبصره (16) قانون بودجه سال 1385 کل کشورمصوب […]

پ
پ

هیئت وزیران در جلسه مورخ 22/5/1385 بنا به پیشنهاد شماره 1063/1 مورخ 22/1/1385 وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به استناد بند «ح» تبصره (16) قانون بودجه سال 1385 کل کشور، آیین نامه اجرایی بند یادشده را به شرح زیر تصویب نمود:

آیین نامه اجرایی بند «ح» تبصره (16) قانون بودجه سال 1385 کل کشور
مصوب 1385,05,22

ماده 1ـ در این آیین نامه عبارات زیر در معانی مشروح مربوط به کار می روند:
الف ـ روزآمدسازی منابع: افزایش منابع جدید نوشتاری (کتاب)، دیداری و شنیداری
ب ـ روزآمدسازی تجهیزات: تجهیز کتابخانه های عمومی به امکانات و فناوری جدید اطلاعات، مانند: رایانه، چاپگر، امکانات شبکه ای و اینترنتی و نرم افزارهای سیستم عامل، مدیریتی و کاربردی
ج ـ شبکه کتابخانه های عمومی: ارتباط رایانه ای و بهنگام بین کتابخانه های عمومی در یک استان با هدف تسهیل امانت دهی بین کتابخانه ای و دستیابی کاربران به منابع موجود در کتابخانه های استان
د ـ ارتقای منابع انسانی: افزایش نسبت شاغلان متخصص به کل شاغلان از طریق آموزشهای مهارتی حین خدمت

ماده 2ـ اعتبار موضوع ردیف (503835) قسمت پنجم قانون بودجه سال 1385 کل کشور به موجب موافقتنامه ای که بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور مبادله می شود در اختیار آن وزارتخانه قرار می گیرد تا برای مصارف پیش بینی شده در قانون به نهاد کتابخانه های عمومی کشور پرداخت نماید.

ماده 3ـ سیاستها، برنامه تفصیلی مصارف اعتبار یادشده در هیئت امناء کتابخانه های عمومی کشور بررسی، تصویب و به تأیید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی می رسد.

ماده 4ـ تجهیز و تأمین منابع کتابخانه های عمومی آماده بهره برداری و افتتاح در سال 1385، ارتقاء منابع انسانی کتابخانه های عمومی و با در نظر گرفتن رفع نیازهای کتابخانه های واقع در مناطق کمتر برخوردار در اولویت برنامه تفصیلی مصرف اعتبار موضوع این آیین نامه است.

تبصره 1ـ نهاد کتابخانه های عمومی کشور در ابتدا برای ایجاد شبکه های اطلاع رسانی و ایجاد شبکه کتابخانه های عمومی در سطح کتابخانه های عمومی چهار استان به انتخاب هیئت امناء به عنوان نمونه اقدام خواهد کرد.

تبصره 2ـ از مجموع اعتبار تأمین شده چهل و پنج درصد (45%) به ایجاد شبکه کتابخانه های عمومی، سی درصد (30%) روزآمدسازی منابع و تجهیزات و ارتقاء منابع انسانی و بیست و پنج درصد (25%) به ایجاد شبکه اطلاع رسانی چهار استان منتخب اختصاص خواهد یافت.

ماده 5 ـ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گزارش عملکرد اجرای این تصویب نامه را در مقاطع سه ماهه به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ارسال می نماید.

ماده 6ـ خرید هرگونه خودرو، تلفن همراه و همچنین تعهد استخدام نیروی انسانی از محل اعتبارات این ردیف ممنوع می باشد.

پرویز داودی – معاون اول رئیس جمهور

منبع سایت صلح

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.