حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Wednesday, 21 February , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 17806 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 19×
۱۱ تیر ۱۴۰۲ - ۹:۱۸
شناسه : 41739

هیئت‌وزیران در جلسه مورخ 19/2/1386 بنا به پیشنهاد شماره 24775/140 مورخ 30/7/1385 وزارت آموزش و پرورش و به استناد تبصره (7) ماده واحده قانون احیای معاونت پرورشی و تربیت بدنی در وزارت آموزش و پرورش ـ مصوب 1385ـ آیین‌نامه اجرایی قانون یاد شده را به شرح زیر تصویب نمود: آیین‌نامه اجرایی قانون احیاء معاونت پرورشی […]

پ
پ

هیئت‌وزیران در جلسه مورخ 19/2/1386 بنا به پیشنهاد شماره 24775/140 مورخ 30/7/1385 وزارت آموزش و پرورش و به استناد تبصره (7) ماده واحده قانون احیای معاونت پرورشی و تربیت بدنی در وزارت آموزش و پرورش ـ مصوب 1385ـ آیین‌نامه اجرایی قانون یاد شده را به شرح زیر تصویب نمود:

آیین‌نامه اجرایی قانون احیاء معاونت پرورشی و تربیت بدنی در وزارت آموزش‏ و‏ پرورش


مصوب 1386,02,19

ماده 1 ـ در جهت تحقق اهداف قانون احیاء معاونت پرورشی و تربیت بدنی در وزارت آموزش و پرورش – مصوب 1385- معاونت پرورشی و تربیت بدنی در وزارت آموزش و پرورش و نیز در سطح تشکیلات استانی، شهرستانی و منطقه‌ای ایجاد می‌شود.

تبصره ـ کلیه اختیارات، امکانات، وظایف و پست‌های معاونت پرورشی و تربیت بدنی سابق از تشکیلات سایر معاونت‌ها و واحدهای زیرمجموعه در وزارت آموزش و پرورش منتزع و به معاونت پرورشی و تربیت بدنی منتقل می‌گردد.

ماده 2 ـ ضوابط اختصاص معاون پرورشی و تربیت بدنی یا مربی پرورشی در کلیه مدارس به شرح زیر تعیین می‌شود:

الف – در مدارس ابتدایی، راهنمایی و متوسطه که تعداد دانش‌آموزان آنها بیش از (150) نفر باشد یک نفر از مربیان یا معلمان تمام وقت به‌ عنوان معاون پرورشی و تربیت بدنی تعیین می‌گردد که وظایف مربی پرورشی را نیز به عهده خواهد داشت.

تبصره ـ برای کلیه مدارس موضوع بند الف علاوه بر معاون پرورشی و تربیت بدنی به نسبت ساعات پرورشی جدول برنامه هفتگی مدرسه، مربی پرورشی نیز تأمین می‌گردد.

ب – در مدارس ابتدایی، راهنمایی و متوسطه که تعداد دانش‌آموزان آنها از (90) تا (150) نفر است، یک مربی پرورشی تمام وقت تعیین می‌گردد.

ج – در مدارس ابتدایی، راهنمایی و متوسطه که تعداد دانش‌آموزان آنها کمتر از (90) نفر است، به ازای هر چهار دانش‌آموز یک ساعت مربی پرورشی اختصاص می‌یابد.

ماده 3 ـ وزارت آموزش و پرورش، دستور‌العمل نحوه انتصاب، شرایط احراز و شرح وظایف معاونان و مربیان پرورشی و تربیت بدنی سطوح مختلف سازمانی را براساس این آیین‌نامه تهیه و ابلاغ می‌نماید.

ماده 4 ـ سازمان دانش‌آموزی تحت مدیریت و نظارت معاونت پرورشی و تربیت بدنی است و ریاست آن به عهده معاون پرورشی و تربیت بدنی خواهد بود.

تبصره 1 ـ معاون پرورشی و تربیت بدنی برای تسریع در گردش کار سازمان دانش‌آموزی می‌تواند قائم‌مقام تعیین و منصوب نماید.

تبصره 2 ـ فعالیت‌های استانی سازمان دانش‌آموزی در چارچوب اساسنامه مصوب انجام می‏پذیرد.

ماده 5 ـ وزارت آموزش و پرورش موظف است در مورد بازنگری و اصلاح آیین‌نامه‌ها، دستورالعمل‌ها و سایر مقررات مغایر با مفاد قانون احیاء معاونت پرورشی و تربیت بدنی در وزارت آموزش و پرورش – مصوب 1385- و این آیین‌نامه ظرف شش ماه از تاریخ ابلاغ این آیین‌نامه اقدام و حسب مورد، مجوز مراجع ذی‌صلاح را اخذ نماید.

ماده 6 ـ طراحی ساختار سازمانی و تنظیم تشکیلات و تدوین شرح وظایف معاونت پرورشی و تربیت بدنی تا حد توان به گونه‌ای انجام شود که زمینه انجام هماهنگی و تعامل با سازمان تربیت بدنی در امر تربیت بدنی و ورزش دانش‌آموزان، هنرجویان، دانشجو معلمان فراهم شود.

ماده 7 ـ سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور موظف است در مورد ایجاد ردیف مستقل و تأمین اعتبار مناسب در سطوح ملی و استانی برای احداث، نگهداری، تجهیز و توسعه فضاهای پرورشی و ورزشی آموزش و پرورش اقدام نماید. ضوابط فضاهای یاد شده توسط معاونت پرورشی و تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش با هماهنگی سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس کشور و سازمان تربیت بدنی تهیه و به ‌تأیید سازمان مدیریت و برنامه‏ریزی کشور می‌رسد.

ماده 8 ـ آیین‌نامه‌ها یا دستورالعمل‌های جدید حاوی احکام زیر تا پایان سال 1386 توسط وزارت آموزش و پرورش تهیه و به تصویب مراجع ذی‌ربط خواهد رسید.
1- تنظیم سیاست‌ها، برنامه‌ها و فعالیت‌های آموزش وپرورش با رویکرد ارتقاء تعلیم و تربیت، خلاقیت و مهارت‌های دانش‌آموزان.
2- تلفیق آموزش با پرورش در کتب درسی تمامی مدارس و مراکز تربیت معلم و تعمیم نقش تربیتی در معلمان.
3- نحوه جذب و تربیت معلم با رویکردهای مندرج در این آیین‌نامه و قانون مربوط.
4- چگونگی ارزیابی شغلی، نفی تبعیض در ساعت کاری و میزان ساعت کار و حقوق و مزایای معلمان و مربیان و معاونان پرورشی و تربیت بدنی.
5- پیش‌بینی کار گروه مسؤول تأمین محتوی و نظارت با حضور صاحب نظران.
6- پیش‌بینی آموزش مستمر مربیان پرورشی.
7- درج ویژگی مربیان پرورشی و تشریح وظایف آنان به تفصیل.
8- ارزیابی عملکرد پرورشی مدیران مدارس.
9- پیش‌بینی نیازهای استخدامی در چارچوب ضوابط و مقررات و سهمیه‌های استخدامی وزارت‏ آموزش و پرورش.

ماده 9ـ به منظور عینیت بخشیدن به نقش تقدمی تزکیه بر تعلیم، توجه به همه ابعاد شخصیتی خصوصاً تربیت دینی، رشد خلاقیت و مهارت‌های آنها، معاونت‌ها و سازمان‌ها و مؤسسات وابسته به وزارت آموزش و پرورش موظفند قبل از تصویب و ابلاغ سیاست‌ها، برنامه‌ها و فعالیت‌های خود برای تولید اثر، خدمات و یا اجراء، هماهنگی لازم را با معاونت پرورشی و تربیت بدنی به عمل آورند.

پرویز داودی ـ معاون اول رییس‌جمهور

منبع سایت صلح

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.