حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Monday, 4 March , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 17807 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 19×
۱۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۸:۰۵
شناسه : 28884

مجتبی قهرمانی اظهار کرد: ریاست محترم قوه قضاییه از ابتدای قبول مسئولیت، همواره ارتقاء وضعیت زندان ها و زندانیان سراسر کشور را در زمره اولویت های خویش قرار داده اند و بر این اساس دوره تحول و تعالی قضایی دوره تلاش گسترده برای پایین آوردن ورودی زندان‌ها با استفاده از روش‌هایی همچون مجازات‌های جایگزین حبس، جلوگیری […]

پ
پ

مجتبی قهرمانی اظهار کرد: ریاست محترم قوه قضاییه از ابتدای قبول مسئولیت، همواره ارتقاء وضعیت زندان ها و زندانیان سراسر کشور را در زمره اولویت های خویش قرار داده اند و بر این اساس دوره تحول و تعالی قضایی دوره تلاش گسترده برای پایین آوردن ورودی زندان‌ها با استفاده از روش‌هایی همچون مجازات‌های جایگزین حبس، جلوگیری از بازداشت موقت‌های غیر ضروری و استفاده بیشتر از پابند‌های الکترونیک و اشتغالزایی از طرفی و تلاش برای رعایت بیشتر حقوق متهمان، مجرمان و زندانیان از سوی دیگر بوده که خوشبختانه با ارتقا کیفیت خدمات تربیتی و اصلاحی در زندان‌ها نیز همراه شده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه افزود: در راستای اجرای اولویت‌های پانزده گانه مطرح شده توسط رئیس قوه قضاییه در ابتدای سال ۱۴۰۱ به ویژه تأکیدات وی درخصوص لزوم کاهش جمعیت کیفری و با هدف توانمند سازی زندانیان و ایجاد اشتغال پایدار و مولد برای آنان، ۳۶ هکتار زمین کشاورزی در بخش راونگ شهرستان میناب با صرف هزینه ای بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال در حال آماده‌سازی است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به تمهیدات اتخاذ شده، تمامی فعالیت ها در این زمین کشاورزی، مکانیزه خواهد بود و در این راستا تا کنون علاوه بر نصب و راه اندازی تجهیزات آبیاری تحت فشار و قطره ای، اقداماتی چون احداث خوابگاه برای زندانیان، تسطیح زمین، لایروبی و برقی نمودن چاه، تکمیل خطوط لوله کشی و انتقال آب و برق در این مجموعه زراعی صورت پذیرفته است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با بیان اینکه از تخصص زندانیان و کمک آنان نیز در اجرای این طرح استفاده شده است، گفت: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده، روزانه بیش از سیصد نفر از زندانیان در این مزرعه مشغول به کار می شوند که علاوه بر ایجاد درآمد برای آنها در زندان، پس از رهایی نیز می توانند از این حرفه برای امرار معاش استفاده کنند.

قهرمانی با اشاره به اینکه در نتیجه کارآفرینی برای این تعداد از زندانیان، گام بزرگی در جهت ایجاد اشتغال پایدار و اصلاح و جامعه پذیر شدن آنها برداشته خواهد شد، یادآور شد: تولیدات این مزرعه، انواع محصولات کشاورزی خواهد بود که درآمد حاصل از فروش آنها از طریق انجمن حمایت از زندانیان به حساب خود زندانیان و خانواده هایشان واریز می‌شود.

وی همچنین بیان کرد: زندانیانی به حالت اشتغال در این مزرعه فعالیت خواهند کرد که اولاً جزو محکومان جرایم خشن و خطرناک و مخل نظم و امنیت جامعه نباشند و ثانیاً در دوران تحمل حبس در زندان نیز حسن اخلاق و رفتار آنها مورد تأیید شورای طبقه بندی قرار گرفته باشد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در پایان تأکید کرد: حرفه‌آموزی به زندانیان و فراهم کردن زمینه اشتغال و درآمدزایی آن‌ها از جهات گوناگون از جمله کمک به خانواده زندانیان و پیشگیری از وارد آمدن آسیب بیشتر به زندانی و خانواده‌اش بسیار حائز اهمیت است و با توجه به تأکیدات رئیس قوه قضاییه، بدون اشتغالزایی برای زندانی، تکمیل فرآیند اصلاح و تربیت او امکان پذیر نخواهد بود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.