حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Saturday, 20 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 17823 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 19×
۱۴ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۸
شناسه : 27022

یدالله موحد در شورای حفظ حقوق بیت المال استان کرمان بر برخورد باقدرت و قاطعانه با تصرفات حریم و بستر رودخانه‌ها تاکید کرد و ادامه داد: دستگاه قضایی به مانند همیشه پشتیبان دستگاه‌ها در راستای حفاظت از حقوق بیت المال بوده و خواهد بود. رئیس کل دادگستری استان کرمان اظهار کرد: تمامی سازمان‌های نظارتی از جمله […]

پ
پ

یدالله موحد در شورای حفظ حقوق بیت المال استان کرمان بر برخورد باقدرت و قاطعانه با تصرفات حریم و بستر رودخانه‌ها تاکید کرد و ادامه داد: دستگاه قضایی به مانند همیشه پشتیبان دستگاه‌ها در راستای حفاظت از حقوق بیت المال بوده و خواهد بود.

رئیس کل دادگستری استان کرمان اظهار کرد: تمامی سازمان‌های نظارتی از جمله اداره کل بازرسی، اطلاعات و… با اهتمام جدی در کنار دستگاه‌های مسئول در حراست از اراضی و حقوق بیت المال هستند و امیدواریم بر این مبنا دستگاه‌ها بتوانند بهتر از سنوات قبل وظایف خود را اجرایی کنند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان بیان کرد: کوتاهی در حراست از اراضی بیت المال از جمله تصرف حریم و بستر رودخانه‌ها از هیچکس در هیچ جایگاهی پذیرفته نیست.

وی یادآور شد: در آخرین جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال در سال ۱۴۰۰ مقرر شد دستگاه‌ها برای حفاظت و صیانت از حقوق عمومی در حوزه کاری و ماموریت‌های ذاتی خود برنامه‌های اجرایی سال ۱۴۰۱ را تدوین کرده و تشریح کنند تا در اجرای آن برنامه هماهنگی و همراهی لازم برای صیانت از حقوق عمومی قدم‌های بلندی برداشته شود.

موحد بر اجرای قانون جامع حدنگار نیز در حوزه اراضی ملی و شهری تاکید کرد و ادامه داد: در رابطه با مباحث زیست محیطی، اداره کل محیط زیست نیز موظف شده است که برنامه‌ای را تدوین کند و دستگاه‌های همکار خود را نیز مشخص کند و بتوانیم در این حوزه به نتایج پیش بینی شده دست یابیم.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری اولویت شورای حفظ حقوق بیت المال را به حریم و بستر رودخانه‌ها اختصاص داده ایم، خاطرنشان کرد: بستر رودخانه مطلقا در مالکیت دولت است و احدی حق ندارد سانتی متری از آن را تصرف کند و وزارت نیرو باید با قاطعیت و بدون هیچ ملاحظه‌ای نسبت به رفع تصرفات احتمالی این حوزه ورود کند و در رابطه با تعیین تکلیف و تثبیت مالکیت حریم رودخانه‌ها که شامل مباحث متفاوتی است، باید بر اساس قانون و نظرات کارشناسی اقدام کرد.

وی عنوان کرد: دستگاه قضایی در هر شهرستانی که از سوی دستگاه‌های مربوطه اعلام شود، نسبت به تعیین شعب ویژه رسیدگی به پرونده‌های مربوط به تصرف حریم و بستر رودخانه‌ها اقدام خواهد کرد.

در ادامه علی رشیدی مدیرعامل و رییس هیات مدیره آب منطقه‌ای کرمان نیز در این نشست گفت: در استان کرمان ۴۹ هزار کیلومتر رودخانه و مسیل وجود دارد که از این میزان، ۸ هزار کیلومتر از رودخانه‌ها و مسیل‌ها در مناطق حساس قرار دارند که در صورت بارش باران خسارت‌های مالی و جانی برای مردم در پی خواهند داشت و از این میزان ۴ هزار و ۳۲۰ کیلومتر در دست مطالعه قرار دارد.

رشیدی افزود: در مجموع کار مطالعه ۲ هزار و ۳۳۸ کیلومتر از رودخانه‌ها و مسیل‌های واقع در مناطق حساس کامل شده است که در این راستا حدود و بستر رودخانه‌ها مشخص شده و ضمن ساماندهی منطقه، محدوده آزادسازی‌ها مشخص می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از محل مسئولیت اجتماعی شرکت‌های بزرگ با پیگیری و کمک استانداری کرمان بسیاری از رودخانه‌های جنوبی استان لایروبی شده است، عنوان کرد: در سال گذشته پس از سیلاب‌های اخیر در جنوب استان، با کمک تمامی دستگاه‌ها بیش از ۷۸ کیلومتر لایروبی انجام شده است.

مدیرعامل و رییس هیات مدیره آب منطقه‌ای کرمان یادآور شد: تاکنون ۵۲۵ هکتار از بستر رودخانه‌های استان رفع تصرف شده که از این میزان ۶۴ هکتار در سال گذشته بوده است.

رشیدی با اشاره به این مطلب که در ۲۲۵ کیلومتر از بستر رودخانه‌ها نشانه گذاری انجام شده است، تاکید کرد: در راستای دریافت اسناد بستر رودخانه ها، هشت فقره سند دریافت شده که ۳۷۰ هکتار بستر رودخانه‌ها را شامل می‌شود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.