حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Saturday, 20 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 17823 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 19×
۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۴
شناسه : 23331

سیدحسین موسوی‌فر درباره مواضع رییس قوه‌قضاییه پیرامون فعال‌تر شدن ستاد حقوق بشر اظهار کرد: نظرات رئیس قوه‌قضاییه درباره فعال‌تر شدن ستاد حقوق بشر کارشناسانه است. مدیر گروه حقوق بین‌الملل و بشر پژوهشگاه قوه‌قضاییه ادامه داد: ما باید از حوزه تدافعی به حوزه تهاجمی و حتی ادبیات سازی حرکت کنیم. هم در مسائل حقوق بشر اسلام […]

پ
پ

سیدحسین موسوی‌فر درباره مواضع رییس قوه‌قضاییه پیرامون فعال‌تر شدن ستاد حقوق بشر اظهار کرد: نظرات رئیس قوه‌قضاییه درباره فعال‌تر شدن ستاد حقوق بشر کارشناسانه است.

مدیر گروه حقوق بین‌الملل و بشر پژوهشگاه قوه‌قضاییه ادامه داد: ما باید از حوزه تدافعی به حوزه تهاجمی و حتی ادبیات سازی حرکت کنیم. هم در مسائل حقوق بشر اسلام و هم در امور مربوط به قوانین داخلی خودمان بسیاری از موارد وجود دارد که قابل عرضه در عرصه بین المللی هستند و این موضوع می‌تواند به مواضع ما در مجامع بین المللی کمک کند.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر در این حوزه کم کاری صورت گرفته است، گفت: تاکید رئیس دستگاه قضا مبنی بر اینکه رویکرد باید تغییر یابد درست و به جا بوده و راه حل آن هم این است که ستاد حقوق بشر تغییر جهت راهبردی دهد و ضمن هماهنگی با دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه در مواردی که حقوق بشر اسلامی مطرح است به مسایل ورود پیدا کند.

موسوی‌فر مدیر ادامه داد: ستاد حقوق بشر باید ضمن تغییر رویکرد ادبیات سازی را هم انجام دهد. ما می‌توانیم در حوزه‌هایی که مخصوص حقوق داخلی و رژیم حقوقی خاص ایران است و از شرع منبعث شده حرکت کنیم و صرفاً در موضع تدافع حضور نداشته باشیم. مدیر گروه حقوق بین‌الملل و بشر پژوهشگاه قوه‌قضاییه در پاسخ به این سوال که برای اتخاذ رویکرد‌های مناسب و تدوین ساز و کار‌های لازم چه اقداماتی می‌توان انجام داد، گفت: ساز و کار‌هایی در کشور وجود دارد اما باید رویکرد‌ این ساز و کار‌ها به روز شود و راهبرد را به سمتی بیاورند که ادبیات‌سازی تهاجمی شود نه تدافعی. همچنین نقش دانشگاه‌ها در یاری رسانی به دستگاه‌های مربوطه پررنگ شود زیرا این اقدام به کار علمی احتیاج دارد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.