حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Tuesday, 27 February , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 17807 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 19×
۳۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
شناسه : 18895

بابک محبوب علیلو دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان آذربایجان شرقی در نشست شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی با بیان اینکه یکی از رسالت‌های شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی، صیانت از حقوق عمومی بوده اظهار داشت: تا به امروز در راستای حفاظت از بیت المال تصمیمات مناسبی اخذ و […]

پ
پ

بابک محبوب علیلو دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان آذربایجان شرقی در نشست شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی با بیان اینکه یکی از رسالت‌های شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی، صیانت از حقوق عمومی بوده اظهار داشت: تا به امروز در راستای حفاظت از بیت المال تصمیمات مناسبی اخذ و اقدامات خوبی انجام شده و انتظار می‌رود دستگاه‌های مسئول در بحث پیشگیری نسبت به حفظ و حقوق بیت المال اقدام کنند.

وی در ادامه با اشاره به وقوع تخلفات و ساخت و ساز‌های غیرمجاز در شهرستان‌ها تصریح کرد: برخی شهر‌ها بدون رعایت اصول شهرسازی رشد و گسترش یافته که پدیده گسترش ساخت و ساز‌های غیرمجاز حتی در رابطه با ارائه خدمات عمومی با مشکلات اساسی روبه رو می‌کند، اقتضا دارد دستگاه‌های مسئول به وظایف اجرایی و نظارتی خود به نحو موثر و مطلق عمل کنند.

دادستان مرکز آذربایجان شرقی اضافه کرد: باید به جای صرف هزینه‌های مادی و معنوی و سرمایه‌های اجتماعی به دنبال مباحث پیشگیری باشیم و راهکار‌های مناسبی در خصوص پیشگیری و اقدامات مناسبی در راستای رعایت مقرات مربوط به اصول شهرسازی و فنی انجام شود.

وی با بیان اینکه هرچند بخش عمده‌ی از علل ساخت و ساز‌های غیرمجاز مربوط به نقص قوانین است، گفت: اگر این موضوع در جایی متوقف نشود به نوعی رشد و گسترش می‌یابد که نمی‌توان آن را مدیریت کرد، خوشبختانه در این خصوص قوه قضائیه رویکرد و سیاست‌های مناسبی در پیش گرفته و نوآوری و تحول در حوزه‌های مختلف در سند تحول قوه قضائیه مورد تاکید قرار گرفته است.

علیلو بیان کرد: بر همین اساس می‌توانیم در راستای برنامه‌های سند تحول، از ظرفیت‌های موجود به منظور پیشگیری بهره‌مند شویم.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم بهره مندی از روش‌های نوین به منظور حفاظت از اراضی ملی، اضافه کرد: در عصر حاضر با توجه به پیشرفت‌های رخ داده اتکا به روش‌های گذشته به تنهایی نتیجه مطلوبی به دنیال نخواهد داشت و بر همین اساس باید برای بهره مندی از روش‌های نوین و تجهیزات پیشرفته برنامه داشته باشیم.

دادستان مرکز آذربایجان شرقی با بیان اینکه این خصوص اقداماتی در استان انجام شده است خاطرنشان کرد: اکتفا به روش‌های سنتی بدون توجه به روش‌های نوین و فناوری‌های روز برای صیانت به تنهایی کارایی مناسبی نخواهد داشت بر همین اساس در کنار این موضوع باید از روش‌های نوین برای صیانت از اراضی ملی بهره‌مند شد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.