حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Monday, 4 March , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 17807 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 19×
۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۵
شناسه : 14412

ربیع اله قربانی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی در جلسه‌ ستاد استانی پیشگیری از تخلفات و جرایم انتخاباتی استان مرکزی بیان کرد: انتخابات عرصه‌ ظهور و بروز وحدت ملی و تجلی عقلانیت و بلوغ فکری آحاد مردم و نماد شکوه و عظمت ملت است؛ لذا تمام تلاش‌ها و سیاست‌های اتخاذ شده توسط مجریان، […]

پ
پ

ربیع اله قربانی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی در جلسه‌ ستاد استانی پیشگیری از تخلفات و جرایم انتخاباتی استان مرکزی بیان کرد: انتخابات عرصه‌ ظهور و بروز وحدت ملی و تجلی عقلانیت و بلوغ فکری آحاد مردم و نماد شکوه و عظمت ملت است؛ لذا تمام تلاش‌ها و سیاست‌های اتخاذ شده توسط مجریان، ناظران، دستگاه‌های اجرایی و دستگاه قضایی در انتخابات پیش رو باید در راستای تحقق این آرمان‌ها باشد.
وی افزود: بزرگترین حسن انتخابات این است که یک نظام اجتماعی را در مسیر پویایی و رشد قرار می‌دهد و این مهم در چارچوب قوانین جاری کشور اتفاق می‌افتد و مجموعه‌ کسانی که در فرایند انتخابات شرکت دارند از جمله نامزدها، مجریان، ناظران و اصحاب رسانه مکلف به اجرای ضوابط و قوانین موضوعه‌ کشوری هستند تا هیچ‌گونه آسیبی به منافع ملی نظام جمهوری اسلامی نرسد.
قربانی خاطرنشان کرد: تمام تلاش ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی که با محوریت قوه قضاییه از دوره‌های قبل شکل گرفته است این است که در نهایت شاهد برگزاری یک انتخابات سالم و پرشور، در اوج امنیت عمومی و سلامت انتخابات در کشور باشیم.

دادستان عمومی و انقلاب استان مرکزی تأکید کرد: سیاست گذاری‌های این ستاد باید در سه محور دنبال شود، یکی توجه به رویکرد فرهنگی که همان ارتقاء آگاهی عمومی مردم نسبت به موازین قانونی و شرعی در زمینه‌ی برگزاری انتخابات است که می‌توان از این طریق از ظرفیت شرکت حداکثری مردم به منظور تأمین امنیت استفاده کرد.
وی افزود: محور مهم دیگر، مدنظر قرار دادن مسئله پیشگیری وضعی و انتظامی و حضور نیرو‌های نظارتی، امنیتی و انتظامی است که با اشراف کامل بر حوزه‌های انتخاباتی استان مرکزی محیطی آرام و سالم را برای اخذ آراء مردمی فراهم آورند و مطمئنا این حضور اثر پیشگیرانه مناسبی در استان خواهد داشت. محور آخر، لزوم توجه به اقدامات و پیشگیری‌های حقوقی و قضایی است که باید به کیفیتی انجام شود که هم با فردی که ضوابط و مقررات را نقض کرده و پایبند به هنجار‌های اجتماعی نبوده است برخورد شود و هم اثر بازدارنده برای افرادی که در انتخابات‌های آتی حضور خواهند داشت، داشته باشد.
قربانی تصریح کرد: با برخورداری از یک برنامه عالمانه، قابل اجرا و زمانبندی شده در قبل، حین و بعد از انتخابات می‌توان به اهداف فوق دست یافت. در مسئله انتخابات ما با چند قشر سرو کار داریم، یک قشر مردم هستند که پایه و اساس اصلی انتخابات اند و تمام این تلاش‌ها و بهرمندی از ظرفیت ها، برای حضور حداکثری و با شکوه مردم در پای صندوق‌های اخذ رأی است. قشر دیگر اصحاب رسانه و صدا و سیما هستند که می‌توانند در هر چه پرشور شدن حضور مردم در انتخابات بسیار اثرگذار باشند که می‌بایست جلساتی را با اصحاب رسانه داشته باشیم و باید و نباید‌های انتخاباتی مبتنی بر موازین قانونی و تحقق منویات مقام معظم رهبری به آنان تأکید شود.
دادستان عمومی و انقلاب مرکزی ادامه داد: برگزاری جلسات با مجریان و ناظران انتخابات هرچند تاکنون باید انجام می‌شد، ولی تشکیل این جلسات تا هنگام انتخابات همچنان می‌تواند مفید و مؤثر باشد و دیگری، در دستور کار قرار دادن تشکیل جلسات با نامزد‌های انتخابات، چه به صورت حضوری و چه به شکل ویدئوکنفرانسی به جهت تبیین ضوابط و قوانین انتخاباتی برای آنان است تا شاهد کمترین میزان تخلفات در استان مرکزی باشیم.

وی تأکید کرد: نامزد‌های انتخاباتی باید پایبند به اصول رقابت سیاسی مبتنی بر موازین باشند. از جمله اصول رقابتی قابل ذکر: رعایت انصاف در رقابت با دیگر نامزدها، انجام رفتار و گفتار صادقانه با مردم، حرکت در خط امام و رهبری، مرزبندی کامل با دشمنان انقلاب، حفظ کرامت مردم در تبلیغات انتخاباتی، ارائه راهکار‌های عملیاتی به منظور حل مشکلات مردم، پایبندی به امنیت ملی و در نهایت رعایت منشور انتخاباتی توسط نامزد‌های انتخابات بسیار ضروری و مهم است و گوشزد این نکات به آنان کمک می‌کند تا از بروز تخلفات و جرائم انتخاباتی احتمالی جلوگیری شود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.