چ. مهر 13ام, 1401

دختران ۳۰ روستای منطقه دشت آبخوان سیستان و بلوچستان به همت کانون کارشناسان دادگستری صاحب مدرسه شبانه روزی شدند

عملیات احداث دبیرستان دخترانه با اعتباری افزون بر ۱۰۰ میلیارد ریال به همت کانون کارشناسان دادگستری استان تهران و مشارکت سازمان نوسازی و تجهیز مدارس و همراهی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در آبان ماه ۱۴۰۰ آغاز و روز گذشته در آستانه سال تحصیلی جدید افتتاح شد.

با اجرای این پروژه دانش آموزان دختر از ۳۰ روستای حوزه دشت آبخوان که تاکنون به دلیل نبود فضای آموزشی شبانه روزی از ادامه تحصیل در مقاطع متوسطه محروم بودند از نعمت فراگیری آموزش در منطقه برخوردار می شوند.

همچنین در حاشیه مراسم افتتاح دبیرستان شبانه روزی دشت آبخوان مراسم کلنگ  سالن ورزشی چندمنظوره ای نیز در مجاورت این دبیرستان جهت بهره برداری مردم منطقه با حضور مسئولان منطقه و استانی، نماینده مردم خاش و مسئولان کانون کارشناسان دادگستری به زمین زده شد.

رضا علیپور در این باره اظهار داشت: کانون کارشناسان دادگستری استان تهران در راستای مسئولیت اجتماعی خود باتوجه به محرومیت این منطقه و تعداد زیاد دانش آموزان بازمانده از تحصیل در دشت آبخوان اقدام به ساخت یک مدرسه دخترانه شبانه روزی در زمینی به وسعت دو هزارو ۸۰۰متر و زیربنای یک هزارو ۴۰۰ متر کرد.

رئیس کانون کارشناسان دادگستری استان تهران گفت: بخش های مختلفی در این مدرسه شامل سالن غذاخوری، فضای آموزشی استاندارد و خوابگاه دانش آموزی احداث شده  است و اعتبارات مورد نیاز  آن نیز  توسط اعضای کانون کارشناسان دادگستری استان تهران تامین  شده است.

وی خاطر نشان کرد: کانون در سیل گلستان و زلزله اخیر روستای سایه خوش هرمزگان نیز اقدامات مشابهی در راستای مسئولیت های اجتماعی انجام داده است.

اسماعیل حسین زهی نماینده خاش در مجلس شورای اسلامی نیز در این خصوص گفت: پیش از احداث این مدرسه به دلیل نبود زیرساخت های کافی و محرومیت منطقه دختران روستاهای اقماری دشت آبخوان تا کلاس ششم امکان تحصیل داشتند و پس از آن مجبور به ترک تحصیل و یا مهاجرت به شهر بودند، این  مجتمع شبانه روز طی مدت کوتاهی به بهره برداری رسید و می تواند در سال تحصیلی جدید مشکلات بسیاری از دانش آموزان منطقه و روستاهای اطراف را مرتفع سازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها