د. مهر 4ام, 1401

رئیس کل دادگستری زنجان از محاکم عمومی و انقلاب استان بازدید کرد

حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در بازدید از پیش اعلام نشده از محاکم عمومی و انقلاب استان، با تقدیر از زحمات و تلاش‌های ارزشمند در اجرای برنامه‌های قوه قضاییه گفت: هدف از این دیدار صمیمی، شنیدن نظرات، مشکلات و انعکاس به مسئولان و تلاش برای برطرف کردن مشکلات در استان است.

وی با بیان اینکه یکی از سیاست‌های محوری رئیس قوه قضاییه رایگان کردن دادرسی است، افزود: اساسا دادرسی در اندیشه اسلامی، پولی نیست، بنابراین قضات استان برای اجرای سیاست‌های قوه اهتمام جدی دارند؛ امیدواریم در پایان شش ماهه اول سال شاهد ارتقاء در اجرای برنامه ها در استان باشیم.

رئیس کل دادگستری استان زنجان اهتمام قضات بر اتقان آرا را مقوله ای مهم و ضروری بیان کرد و گفت: مطالعه دقیق پرونده، بررسی ضمائم و توجه به اظهار نظر کارشناسان و شنیدن دفاعیات اصحاب دعوا در صدور آرای دقیق بسیار موثر است بنابر این انتظار ما از قضات توجه به این موضوعات مهم است.

حجت الاسلام صادقی نیارکی بر ارتباط نزدیک و صمیمی قضات محاکم با قضات دادگاه‌های تجدید نظر بر هم‌افزایی و استفاده از تجارب یکدیگرکه نقش مهمی در کاهش نقض آرا به همراه خواهد داشت، تأکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها