س. تیر 7ام, 1401

در ادای نذر هشتم، خانه‌ای به زندانی آزاد شده تهرانی اهدا شد

سیدحشمت اله حیات الغیب گفت: در راستای پیروی از امر مقام معظم رهبری و اجرای برنامه‌های سازمانی در خصوص کمک مومنانه به نیازمندان و همچنین حمایت از زندانیانی که آزاد شده اند و مشکل معیشتی دارند، یکی از نیکوکاران همکار با مرکز امور خدمات اجتماعی مراقبت بعد از خروج استان تهران، منزلی برای زندانی نیازمندی خریداری کرد.
مدیر کل زندان‌های استان تهران افزود: مرکز امور خدمات اجتماعی مراقبت بعد از خروج موسسه‌ای حمایتی است که تحت نظر این اداره کل، با هدف بازتوانی اجتماعی، پیشگیری از وقوع مجدد جرایم و بازگشت سعاتمندانه مددجویان به زندگی سالم اجتماعی، نظارت بر عملکرد واحد‌های مددکاری زندان‌ها و انجمن‌های استان به عنوان پلی میان زندان و جامعه ایفای نقش می‌ کند.   وی با اشاره به ضرورت حمایت از زندانیان آزاد شده ادامه داد: این مددجو، چهار فرزند خردسال و نوجوان داشت و با افتادن در دام اعتیاد، مرتکب نگهداری مواد مخدر و سرقت شده و خانواده وی با مشکلات معیشتی شدیدی درگیر بودند که تحت پوشش انجمن حمایت از خانواده زندانیان قرار گرفتند و مددکاران تلاش کردند تا با مساعدت دستگاه قضایی و جلب رضایت شاکی؛ این زندانی هر چه سریعتر آزاد و نزد خانواده اش بازگردد.
حیات الغیب تصریح کرد: در نهایت وی آزاد شد و با تشکیل پرونده در مرکز امور خدمات اجتماعی مراقبت بعد از خروج استان تهران، یکی از نیکوکاران همکار با این مرکز، هم برای مددجو و خانواده اش خانه‌ای خریده، هم برای او و همسرش زمینه اشتغال در شرکتی را فراهم کرد.
وی همچنین گفت: در ادامه همین نذر هشتم، مددجو و خانواده اش با هزینه اداره کل زندان‌های استان تهران به سفر زیارتی مشهد مقدس و زیارت حرم رضوی و آن امام همام اعزام شدند که تأثیر خوبی در آغاز مجدد یک زندگی سالم خواهد داشت.
حیات الغیب همچنین تأکید کرد: بازسازی شخصیتی و اصلاح و تربیت زندانیان اولویت اصلی و مهمترین فعالیت این مرکز است که به عنوان مرکز حمایتی موجب عدم بازگشت مجدد مددجویان به زندان و کاهش جرم می‌شود.
شایان ذکر است: مرکز امور خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندانیان استان تهران به نشانی انتهای بلوار آیت اله کاشانی- شهرزیبا- جنب کانون اصلاح و تربیت- مرکز مراقبت بعد از خروج زندانیان استان تهران و تلفن‌های ۴۴۳۳۰۰۰۶، ۴۴۳۳۰۰۰۷ و ۴۴۳۱۲۱۳۲ الی ۳۶ آماده پاسخگویی به نیکوکاران و نیز مددجویان می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دسته‌ها