ی. بهمن 16ام, 1401

بخشش دو محکوم به قصاص در بوشهر

گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی مرکز توسعه حل اختلاف کشور، با تلاش و پیگیری اعضای شعبه ۱۴ شورای حل اختلاف مستقر در زندان و شعبه ویژه صلح و سازش در زندان مرکز ی بوشهر؛ دو خانواده که عزیزانشان به قتل رسیده بودند از حق قصاص گذشتند و به رهایی قاتلان رضایت دادند.

گشتاسبی رئیس شوراهای حل اختلاف استان بوشهر در آیین آزادی این دو زندانی محکوم به قصاص نفس در زندان مرکزی بوشهر، اظهار کرد: به فرمان خدا برای اصلاح و سازش میان برادران دینی و با تلاشی که در چند ماه شد توانستیم با بزرگ‌منشی خانواده دو مقتول، رضایت آنان را برای بخشش بگیریم و این دو نفر از زندان و چوبه دار رهایی پیدا کردند.

وی افزود: یکی از این محکومان ۱۳ سال و دیگری ۵ سال را در زندان گذرانده‌اند که هر دو قتل عمد انجام داده بودند و حکم قصاص قطعی برای آنان صادر شده و آماده اجرا بود.

رئیس شوراهای حل اختلاف استان بوشهر اضافه کرد: با بخشش این دو محکوم به قصاص، شمار محکومانی که امسال با بزرگواری خانواده‌های مقتولان بخشیده شده‌اند به هشت نفر رسید. ما همچنان به‌ دنبال بخشش خانواده‌های مقتولان هستیم و از آنان خواهش می‌کنیم که با نیک‌اندیشی از حق شرعی و قانونی خود گذشت کنند.

اوستاد رئیس زندان مرکزی بوشهر هم گفت: این بخشش‌ها بسیار ارزنده است که در حال تبدیل به یک فرهنگ است و امیدواریم خانواده‌ها و ریش‌سفیدان برای بخشش‌گیری از خانواده‌های مقتولان پادرمیانی و کوشش کنند.

این دو قتل در شهرستان‌های دشتستان و جم رخ داده بود.
انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها